MIUI 12.5 trafia na cztery kolejne urządzenia Redmi

MIUI 12.5 trafia na cztery kolejne urządzenia Redmi

MIUI 12.5 zdaje się być pewnego rodzaju wybawieniem dla smartfonów Xiaomi, szczególnie tych z niższej półki cenowej. Rozwój nakładki MIUI 12 poszedł w złym kierunku, stała się ona nieoptymalna i ociężała, a użytkownicy smartfonów zaczęli się skarżyć na kiepskie działanie. Xiaomi przyznało się do błędu i zadeklarowało odchudzenie MIUI, na co czekamy już od bardzo dawna. Teraz wersja 12.5 trafiła na kolejne telefony.

MIUI 12.5 pojawia się na kolejnych urządzeniach Redmi

Model Redmi Note 10 dostał MIUI 12.5 w postaci firmware oznaczonego ciągiem znaków V12.5.2.0.RKGMIXM. Bazuje on na Androidzie 11 i w wersji OTA waży 2,5 GB. Jest to aktualizacja w tak zwanej wersji Global. Z kolei Redmi 8, Redmi 8A oraz Redmi 7A dostały aktualizację na systemie w wersji chińskiej. Są one oznaczone odpowiedni V12.5.1.0.QCNCNXM, V12.5.1.0.QCPCNXM oraz V12.5.1.0.QCMCNXM.

Pojawienie się aktualizacji w Chinach zwiastuje, że wkrótce powinna się ona pojawić także w Europie i Polsce. Można zauważyć, że chiński producent skupił się tutaj na słabych smartfonach, ponieważ Redmi 8A oraz Redmi 7A to modele z najniższej półki cenowej. Są one wyposażone w Snapdragona 439 oraz jedynie 2 GB RAM-u w najsłabszej wersji.

Źródło: tablety.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!