Kilka smartfonów Xiaomi jednak nie otrzyma MIUI 12!

Redmi Y3

Aktualizacja do MIUI 12 nadal trwa. Wielu użytkowników może się już cieszyć nową wersją tej modyfikacji Androida. Wciąż jednak dość dużo osób czeka na nią, a okazuje się, że niektórzy się jej w końcu nie doczekają. Xiaomi zmienia listę smartfonów, które otrzymają MIUI 12!

This is the end…

Okazuje się, że jednak wcześniej kilka smartfonów Xiaomi “zakończy swój żywot”. Mimo wcześniejszych zapewnień, chiński gigant nie wypuszcza aktualizacji do MIUI 12 dla czterech swoich urządzeń. Chodzi tu o modele Redmi 6, Redmi 6A, Redmi 7 oraz Redmi Y3. Ta informacja oznacza też to, że tym samym nie uświadczymy kolejnych aktualizacji na tych urządzeniach.

Warto przeczytać: Redmi Note 9 Pro 5G, Note 9 5G oraz Note 9 4G oficjalnie!

Przyznam, że to dość słabe zachowanie ze strony tego producenta. Zrobili nadzieję posiadaczom tych urządzeń, a teraz, po takim czasie, ją odebrali. Tłumaczą się, że to wina tego, iż były problemy z wydajnością na nowym oprogramowaniu. Tutaj rodzi się zatem pytanie, czy to aby na pewno źle, że finalnie nie otrzymamy aktualizacji? Być może w ten sposób uniknięto negatywnych opinii od społeczności. Szkoda jednak, że to już koniec wsparcia dla nich. Tym bardziej, ze Redmi 7 i Redmi Y3 wcale nie są takie stare, mają nieco ponad 1.5 roku. Pod tym kątem, bardzo mi się nie podoba postępowanie Xiaomi, już nawet widzę to po moim Mi MIX 2S, który już teraz jest dość mocno olewany przez nich. Bardzo mocno się zniechęciłem do tej marki przez to ostatnio, ba, do samego Androida, ale o tym porozmawiamy sobie w zbliżającym się felietonie.

Co sądzicie o takim zachowaniu ze strony Xiaomi?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!