Mobilna wersja Gwinta w końcu nadciąga!

Mobilna wersja Gwinta w końcu nadciąga!

Myślę, że wszyscy fani wiedźmińskiej serii gier stworzonej przez CD Projekt doskonale znają Gwinta. Polskie studio stworzyło jakiś czas temu pełną wersję karcianki, która zgromadziła wokół siebie całkiem spore grono fanów. Teraz wszystko wskazuje na to, że w końcu nadchodzi mobilna wersja tej gry.

iPhony w pierwszej kolejności

Przyznam szczerze, że w Gwinta grywałem jeszcze od zamkniętej bety. Gra ta na przestrzeni czasu zmieniała się w bardzo szybkim i dynamicznym tempie, a nadążanie za ciągłymi zmianami zarówno mechaniki jak i działania poszczególnych kart było ciężkie. Z tego też powodu jakiś czas temu porzuciłem granie w wiedźmińską karciankę, ale tak naprawdę od zawsze wyczekiwałem premiery tej produkcji w wersji na smartfony. Telefon mam zawsze przy sobie i zdarza mi się zagrać w, mniej lub bardziej porywającą, grę, ale myślę, że Gwint może być czymś co znowu wciągnie mnie na długie godziny.

Teraz Paweł Burza, osoba pracująca w CD Projekt i jednocześnie doskonale znana fanom wiedźmińskiej karcianki, opublikował na swoim oficjalnym koncie w serwisie Twitter krótką rozgrywkę w Gwinta na iPhonie 7. I trzeba przyznać, że wszystko działa wręcz perfekcyjnie, a granie na dotykowym ekranie wydaje się naprawdę przyjemne. Co więcej CD Projekt chce przygotować dokładne odwzorowaną produkcję z konsoli czy komputerów, a za to należy się naprawdę spora pochwała.

Zobacz także: CD Projekt pokazał światu kolejne 15 minut Cyberpunka 2077. Już nie mogę się doczekać premiery!

Wszystko wskazuje na to, że Gwint w pierwszej kolejności pojawi się na smartfony z systemem iOS. Bardzo możliwe, że będzie to jedynie wersje beta, a stabilna wersja gry pojawi się zarówno na urządzenia z Androidem jak i iPhony. Mocno trzymam kciuki za jak najszybszą premierę. Miejmy nadzieję, że CD Projekt pozytywnie w tej kwestii nas zaskoczy!

A wy graliście kiedykolwiek w Gwinta? Czekacie na mobilną wersję tej gry? A może wiedźmińskie uniwersum nie jest czymś co do was przemawia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!