Nowy telewizor Huawei Vision X65 oficjalnie zaprezentowany!

Nowy telewizor Huawei Vision X65 oficjalnie zaprezentowany!

Wczoraj w Chinach odbyła się konferencja firmy Huawei, podczas której gigant z Państwa Środka zaprezentował światu między innymi zupełnie nowy telewizor. I urządzenie to jest o tyle ciekawe, że jest to pierwszy model tej firmy korzystający z panelu OLED a nie IPS!

Huawei Vision X65

Nowy telewizor Huawei, jak sama nazwa wskazuje, został wyposażony w matrycę o przekątnej 65 cali. Wyświetlacz OLED cechuje się rozdzielczością 4K, wsparciem dla technologii HDR10 oraz jasnością na poziomie nawet 1000 nitów. Producent z Państwa Środka chwali się także czasem reakcji poniżej 1 ms oraz częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz. Dodatkowo jest to największy ekran z certyfikatem niemieckiego TUV Rheinland. Brzmi dobrze? To oczywiście jeszcze nie wszystko. Huawei Vision X65 otrzymał aż 14 głośników, po siedem z każdej ze stron wyświetlacza, o łącznej mocy 75 W. To bez wątpienia może zapewnić naprawdę wysoką jakość dźwięku, ale tego zapewne dowiemy się dopiero po pierwszych testach.

Nowy telewizor Huawei Vision X65 oficjalnie zaprezentowany!

Nowy telewizor Huawei otrzymał także wysuwany moduł aparatu. To właśnie tam znajdziemy ultraszerokokątny obiektyw 24 Mpix. Połączenie tego oczka z ogromem innych czujników sprawia, że urządzenie może obsługiwać gesty, a tym samym sterowanie nowością chińskiego producenta jest możliwe bez jakiegokolwiek pilota czy aplikacji. Całość działa dzięki opracowanemu przez Huawei procesorowi HiSilicon Hi3559C, który ma zapewnić zdecydowanie większą wydajność oraz szybciej pracującą sztuczną inteligencję.

Nowy telewizor Huawei Vision X65 oficjalnie zaprezentowany!

Zobacz także: Honor 30 i Honor 30 Pro odnalezione w TENAA. Praktycznie pełna specyfikacja ujawniona!

Huawei Vision X65 otrzymał także system HongmengOS. Telewizor ten może pełnić także rolę centrum zarządzania ekosystemem chińskiego producenta za pośrednictwem HiLink. Co z ceną? Nowość producenta z Państwa Środka póki co będzie dostępna jedynie w samych Chinach. Sprzedaż tak naprawdę rozpocznie się już 26 kwietnia i niedługo później powinna ruszyć wysyłka. Huawei Vision X65 został wyceniony na 24999 juanów czyli około 14760 zł. Tanio nie jest, ale myślę, że znajdą się osoby, które będą chciały zakupić pierwszy telewizor OLED stworzony przez Huawei!

Nowy telewizor Huawei Vision X65 oficjalnie zaprezentowany!

Co myślicie o Huawei Vision X65? Chcielibyście by tego typu sprzęty chińskiego producenta trafiły także do naszego kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!