Oto nowy zegarek Moto 360. Motorola nie ma z nim nic wspólnego!

Oto nowy zegarek Moto 360. Motorola nie ma z nim nic wspólnego!

Ostatnia generacja smartwatcha Moto 360 ujrzała światło dzienne pod koniec 2015. Później Motorola oznajmiła, że seria nie będzie dalej rozwijana. Fani tych zegarków mają jednak dzisiaj spore powody do radości – zegarek Moto 360 wraca w nowej odsłonie!

Pierwsza generacja była dziełem sztuki

Pamiętam to niemal jak dziś – na wrześniowej konferencji w 2014 roku Motorola ukazała światu dwa nowe smartfony – Moto X z charakterystycznymi wariantami plecków (do wyboru były m.in. wersje drewniane oraz skórzane) oraz model Moto G drugiej generacji, który z resztą aż po dzisiaj leży w pełni sprawny w mojej szufladzie. Ale oprócz tego amerykański producent zaprezentował coś absolutnie pięknego – smartwatch Moto 360.

Oto nowy zegarek Moto 360. Motorola nie ma z nim nic wspólnego!
Moto 360 od Motoroli

Duży i przede wszystkim niemal całkowicie okrągły ekran otoczony przez stalową ramkę. Integracja z Asystentem Google. Nawigowanie po mieście z użyciem zegarka. Wiadomości bez wyciągania smartfona z kieszeni. To był ten okres, gdy te funkcje robiły ogromne wrażenie. Później pojawiły się zarzuty pod adresem charakterystycznej “przebitej opony”, czyli kształtu samego wyświetlacza z wycięciem pod czujniki. Archaiczny już nawet na tamte czasy układ od Texas Instruments oraz kiepski czas pracy sprawił, że zegarka nie ominęła fala krytyki. Czy kolejna, trzecia odsłona poprawi niedoskonałości poprzedników?

Zobacz też: Recenzja TicWatch Pro. Takiego zegarka szukałem!

W końcu w pełni okrągły ekran!

Trzecia generacja smartwatcha Moto 360 została wykonana przez firmę eBuyNow eCommerce Ltd. Jest ona obecnie właścicielem marki Moto 360. Na stronie globenewswire.com możemy się dowiedzieć, że firma ta planuje wypuścić na rynek smartwatche Motoroli oraz inne urządzenia ubieralne. Możemy się więc spodziewać kolejnych urządzeń sygnowanych logiem amerykańskiej firmy.

Oto nowy zegarek Moto 360. Motorola nie ma z nim nic wspólnego!

Nowy zegarek jest wyposażony w 1,2-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 390 x 390 px. W odróżnieniu od poprzedników, jest on w pełni okrągły. Przykrywa go szkło ochronne Gorilla Glass 3. Koperta została wykonana ze stali. eBuyNow zdecydowało się umieścić na kopercie dodatkowy przycisk, który ma charakterystyczne żłobienia, a na jego wieku wygrawerowane jest logo Motoroli. Wygląda to naprawdę imponująco.

Oto nowy zegarek Moto 360. Motorola nie ma z nim nic wspólnego!

Sercem urządzenia jest Snapdragon Wear 3100, który jest połączony z 1 GB pamięci RAM. Na dane dla użytkownika pozostawiono 8 GB pamięci wewnętrznej. Zegarek pracuje na WearOS, jest także wyposażony w WiFi, GPS, Bluetooth 4.2, żyroskop, barometr oraz NFC. Mamy tu również certyfikat odporności na wodę. Za czas pracy odpowiada ogniwo o pojemności 335 mAh, które jest wyposażone w funkcję szybkiego ładowania. Zegarek można naładować od zera do pełna w przeciągu 60 minut. Do wyboru będą dostępne paski skórzane oraz silikonowe. Zegarek będzie dostępny w trzech kolorach – Steel Gray, Rose Gold oraz Phantom Black. Sprzedaż urządzenia ruszy już w grudniu. Zostało wycenione na 350 dolarów, czyli około 1350 zł. Niestety nie wiadomo czy urządzenie pojawi się w Polsce, ani jaka będzie jego cena…

Co sądzicie o wielkim powrocie Moto 360? Są wśród nas jacyś fani tej serii?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!