Motorola i Bullitt łączą siły i tworzą wiadomości satelitarne

Motorola i Bullitt łączą siły i tworzą wiadomości satelitarne

Motorola i Bullitt to kolejne firmy, które dołączają do grona producentów smartfonów oferujących łączność satelitarną.

Wiadomości satelitarne

W ciągu ostatnich kilku dni możemy zauważyć wzmożona aktywność wśród największych firm technologicznych, które próbują udowodnić, że ich pomysł będzie najlepszy w kwestii łączności satelitarnej.  Na początku ogłosił to Apple, następnie Starlink, a jeszcze później Samsung. Dzisiaj swoimi osiągnięciami w tej dziedzinie pochwaliła się firma Bullitt, które działa razem z Motorolą, planując uruchomić niebawem usługę wiadomości przesyłanych za pomocą satelitów. Pomysł ten różni się nie tylko w kwestii komunikacji, ale także samego działania. Apple, Starlink i Samsung są gotowe do wprowadzenia rozmów, a Bullitt i Motorola skupiają się na wiadomościach tekstowych.

Motorola i Bullitt łączą siły i tworzą wiadomości satelitarne

Dwa nowe telefony

Bullitt jest znany ze swoich produktów pod marką Caterpillar, czyli często smartfonów typowy survivalowych i pancernych. Pierwszy model z możliwością łączności satelitarnej, czyli CatS75 wraz z modelem opracowanym z Motorolą (Defy 2), mają działać na zasadzie wbudowanej aplikacji z w pełni rozpisanym planem subskrypcji. Do wyboru będziemy mieć cztery plany i jeden okres próbny, który ma trwać aż 12 miesięcy. W tym czasie do dyspozycji oddane zostanie pełne wsparcie użytkowników wysyłających wiadomość SOS. Pierwszy płatny plan wyniesie 4,99 dolarów i pozwoli już na komunikację dwustronną (30 wiadomości w miesiącu) wraz z możliwością wysłania SOS i swojego położenia. Plan za 9,99 dolarów obejmuje 125 wiadomości na miesiąc oraz wszystko to, co zawiera najniższy pakiet. Opłata 29,99 da nam 400 wiadomości i również, to co pozostałe niższe pakiety. Najwyższy plan, którego abonament wyniesie 59,99 dolarów, pozwoli na 250 wiadomości w skali roku. Opłaty są w każdym przypadku pobierane raz w miesiącu, a umowa trwa przez jeden rok.

Motorola i Bullitt łączą siły i tworzą wiadomości satelitarne

Hotspot satelitarny

Mamy zatem dwa telefony działające na procesorach MediaTek MT6825, ale potrzebujemy jeszcze hotspota. Motorola Defy Satellite Link działa bezprzewodowo i dlatego jest w stanie połączyć się z każdym telefonem, poprzez moduł Bluetooth. Po sparowaniu potrzebna będzie także aplikacja do wysyłania wiadomości. Hotspot będzie łączyć się bezpośrednio z NTN, czyli siecią pozaziemską, a mówiąc prościej: z satelitami.

Motorola i Bullitt łączą siły i tworzą wiadomości satelitarne

Źródło: arstechnica.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!