Moto Watch 100 – Motorola wraca do prawdziwych smartwatchy!

Moto Watch 100
(fot. Motorola)

Nie wiem czy pamiętacie, ale jeszcze kilka lat temu Motorola była czołowym producentem inteligentnych zegarków. Jak widać, producent chce do tego powrócić i wydaje kolejny smartwatch z okrągłym ekranem – Motorola Moto Watch 100.

Motorola niegdyś wydawała zegarki z poprzednikiem Wear OS. Sprzęty te cieszyły się dobrą opinią. Sam miałem prawie wszystkie urządzenia z serii Moto 360 i bardzo dobrze je wspominam. Na zdjęciu poniżej macie drugą generację w edycji męskiej, tej większej.

motorola moto 360
Stary smartwatch Motoroli z systemem Android dedykowanym zegarkom

Moto Watch 100 – tani zegarek Motoroli

Motorola właśnie zaprezentowała zegarek Moto Watch 100, który od razu trafił do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Został on wyceniony na 99,99 USD, co aktualnie daje (a mamy teraz jeden z najgorszych kursów w historii) około 412 złotych. Ale co za tę kwotę dostajemy?

Niestety, nie mamy tutaj systemu Wear OS, a własny produkt Motoroli o nazwie Moto Watch OS. Opuszczając temat oprogramowania, dostajemy ekran LCD o przekątnej 1,3 cala i rozdzielczości 360 x 360 pikseli. Sprzęt oferuje wodoszczelność zgodną z certyfikatem 5 ATM. Nie zabrakło stałego monitoringu pulsu oraz mierzenia poziomu nasycenia krwi tlenem SpO2.

Moto Watch 100
(fot. Motorola)

Mamy tutaj oczywiście również GPS, GLONASS i BeiDou, a także Bluetooth 5.0 LE. Oprogramowanie ma zaoferować 26 dyscyplin sportowych i analizę funkcji życiowych, takich jak sen czy waga. Całość została zamknięta w aluminiowej obudowie o średnicy 42 mm. Zegarek zasilany jest ogniwem 355 mAh z obsługą szybkiego ładowania, dzięki któremu naładujemy ją do pełna w 60 minut. Motorola zapowiada nawet 2 tygodnie pracy na jednym ładowaniu. Zegarek skonfigurujemy z poziomu aplikacji mobilnej. Smartwatch kupicie w wielu wersjach kolorystycznych.

Moto Watch 100
(fot. Motorola)

Sprzęt wygląda kusząco, jednak ekran LCD w 2021 roku to wyjątkowo za mało. W tych pieniądzach spokojnie możemy oczekiwać OLED-a. Nawet o wiele tańsze Mi Bandy mają taki typ ekranów. OLED pozytywnie odbija się na jakości obrazu, ale też oszczędzaniu energii czy możliwości korzystania z funkcji Always on Display. Niestety, nie wiemy czy sprzęt trafi do Polski.

Źródło: Motorola przez Telepolis

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!