Motorola nie rezygnuje z Moto Mods. Potwierdzają to rendery Moto Z4 Play

moto z4 play 1

W sieci pojawiły się pierwsze rendery Moto Z4 Play, które zdradzają nam wygląd nowości chińskiego producenta. Urządzenie to ma podbić serca wszystkich fanów Moto Mods szukających smartfona z średniej półki cenowej.

Moto Mods nie zostaną zapomniane

W 2018 roku pojawiły się głosy mówiące o tym, że Motorola postanowi całkowicie porzucić swoje modułowe smartfony. Moduły nie cieszą się ogromną popularnością, ale są pewną ciekawostką, która wprowadza powiem świeżości na nudny rynek urządzeń mobilnych. W Moto Z4 Play już na pierwszy rzut oka możemy zobaczyć identyczne złącze do podłączania dodatkowych akcesoriów, rozwijających funkcjonalność urządzenia, jak w poprzednich generacjach. Co za tym idzie nowość Motoroli będzie kompatybilna z starszymi Moto Modsami, a więc ich posiadacze nie będą musieli martwić się o kolejne wydatki. Moto Z4 Play ma być czymś co przywróci świetność chińskiego producentowi. I patrząc na rendery może się to udać.

moto z4 play 2

Urządzenie ma posiadać ekran o przekątnej 6,2 cala. W jego górnej części znajdziemy niewielkie wcięcie skrywające kamerkę do zdjęć typu selfie. Ramki dookoła ekranu mają zostać zmniejszone do minimum. Całość ma mieć wymiary 158 x 75 x 7,25 mm. Producent nie zapomniał także o złączu USB typu C oraz gnieździe słuchawkowym. Na renderach nie sposób dostrzec czytnik linii papilarnych. Motorola niejednokrotnie ukrywała skaner w logo umieszczonym na pleckach, ale wszystko wskazuje na to, że tym razem sytuacja będzie wyglądać zupełnie inaczej. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest całkowite zrezygnowanie z czytnika linii papilarnych na rzecz odblokowywania telefonu za pomocą skanu twarzy. Oczywiście chiński producent może umieścić skaner w ekranie, ale pamiętajmy, że Moto Z4 Play ma być średniakiem, a nie flagowcem, a co za tym idzie nie spodziewałbym się wykorzystania tego rozwiązania.

moto z4 play 3

Największą zagadką pozostaje specyfikacja smartfona. Plotki mówią o Qualcomm Snapdragonie 660 wspieranym przez nawet 6 GB RAM-u w najmocniejszej konfiguracji. Jeśli cena nie będzie zbyt wysoka to Motorola Moto Z4 Play ma szansę stać się bardzo popularnym średniakiem. Premiera urządzenia powinna odbyć się w pierwszej połowie tego roku. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje!

Co myślicie o tak wyglądającej Moto Z4 Play? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!