Motorola razr 5G już jest! To kolejne podejście tego producenta do składanych smartfonów

Motorola razr 5G już jest! To kolejne podejście tego producenta do składanych smartfonów

Motorola postanowiła wrócić do grupy popularnych producentów telefonów komórkowych i wydała Motorolę razr, która stylistyką nawiązywała do ich starszych produktów, jednak w rzeczywistości oferowała nowoczesną technologię w postaci składanego ekranu. Pomimo tego, że smartfon miał wiele wad, fani uwierzyli w markę, a Motorola postanowiła ustosunkować się do krytyki i właśnie wydała następcę – poznajcie Motorolę razr 5G!

Razr 5G, czyli druga generacja “składaka” Motoroli

Razr 5G – podobnie jak poprzednik – designem nawiązują do klasycznych telefonów Motoroli, choć kilka rzeczy się zmieniło. Czytnik linii papilarnych ukryto w logu Motoroli oraz nieco zmodyfikowano dolną krawędź. Poprawiono także zawias odpowiedzialny za zamykanie smartfona. Oczywiście nie obyło się bez poprawy specyfikacji. Ta nadal jest średnio-półkowa ale nieco lepsza. W telefonie znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 765G , 8 gigabajtów pamięci RAM i 256 gigabajtów na dane użytkownika. Do tego mamy główny wyświetlacz 6,2 cala pOLED o rozdzielczości 2142 x 876 pikseli.

Motorola razr 5G już jest! To kolejne podejście tego producenta do składanych smartfonów

Wiele uwagi poświęcono dodatkowemu wyświetlaczowi na zewnętrznej części obudowy, z którego korzystamy kiedy smartfon jest złożony. Ma on 2,7 cala, rozdzielczość 800 x 600 i jest wykonany w technologii gOLED. Ma on pozwolić nam na podgląd powiadomień (a nawet na ich odpowiadanie), sterowanie muzyką oraz wyświetlanie wybranych aplikacji – producent preferuje korzystanie z wiadomości, kalkulatora, notatek Keep, wiadomości Google, Google Home i Youtube (w razie potrzeby możemy uruchomić każdy inny program). Poprawiono również aparat, a całość zasila niewielkie ogniwo o pojemności 2800 mAh, które naładujemy szybko dzięki Turbo Power o mocy 15 W. Oczywiście nie można zapomnieć o łączności 5G i specjalnej powłoce zapewniającej umiarkowaną odporność na wodę.

Warto przeczytać: Motorola RAZR już dostępna w Polsce. Cena robi wrażenie

Oczywiście Motorola razr 5G będzie sprzedawana w Polsce jeszcze podczas tej jesieni. Cena? Ta jest całkiem spora, choć nie aż tak bardzo, jak za “składaka” i wynosi 6499 złotych.

Jak się Wam podoba Motorola razr 5G? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!