Motorola RAZR oficjalnie zaprezentowana. Takiego składaka jeszcze nie było!

motorola razr

Przyznam szczerze, że z niecierpliwością wyczekiwałem premiery tegorocznej Motoroli RAZR. To tak naprawdę zupełnie inne spojrzenie na składane smartfony, a jednocześnie nawiązanie do klasyka sprzed lat sprawia, że z zaciekawieniem śledziłem kolejne plotki czy przecieki. Teraz jednak smartfon ten został oficjalnie zaprezentowany!

Motorola RAZR

Nowość Motoroli została wyposażona w składany ekran OLED o przekątnej 6,2 cala, rozdzielczości 2142 x 876 pikseli oraz proporcjach 21:9. W momencie, gdy smartfon będzie rozłożony to ma wymiary 171,5 x 71,95 x 7,06 mm. Po złożeniu możemy używać jedynie małego wyświetlacza umiejscowionego na froncie. Ekran ten ma przekątną 2,69 cala i rozdzielczość zaledwie 800 x 600 pikseli. Służy on przede wszystkim do wyświetlania powiadomień z telefonu czy do wykonywania prostych zadań jak na przykład szybkie odpowiedzi na wiadomości. Jak pisać na tak małym wyświetlaczu? Motorola RAZR została zintegrowana z Asystentem Google tak, że tak naprawdę wszystkim możemy sterować głosowo, a w tym i pisać wiadomości. Po złożeniu nowy składak ma wymiary 94,5 x 71,95 x 14,06 mm i to ma sprawić, że będzie wyjątkowo kompaktowy.

Co ze specyfikacją? Za wydajność odpowiedzialny jest Qualcomm Snapdragon 710. Jednostka ta wspierana jest przez 6 GB RAM-u, a na pliki użytkownika zostało przeznaczone 128 GB pamięci wewnętrznej. Głównym aparatem jest oczko o rozdzielczości 16 Mpix o świetle f/1.7 z elektroniczną stabilizacją obrazu. Dodatkowo Motorola postawiła także na 5-megapikselowe oczko do zdjęć typu selfie. Przyznam szczerze, że w kwestii zdjęć nowy RAZR może pozostać daleko w tyle za konkurencją. Całość działa dzięki baterii o pojemności 2510 mAh wspierającej szybkie ładowanie o mocy 15 W.

https://www.youtube.com/watch?v=FC5FcfZf7xw&feature=emb_logo

I tak jak sam pomysł wykorzystania składanego ekranu do stworzenia telefonu z klapką wydaje się dobry, tak Motorola RAZR z wystającym elementem w dolnej części ekranu nie przypadła mi do gustu. Co więcej produkcja elastycznych wyświetlaczy nadal nie należy do tanich. Motorola RAZR została wyceniona na 1499 dolarów (ok. 5850 zł), a jej sprzedaż rozpocznie się 26 grudnia.

Co myślicie o nowej Motoroli RAZR? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!