Firefox 110 ułatwi przeniesienie się z Opery i Vivaldi

Firefox 110
Firefox 110

Mozilla właśnie wydała aktualizację dla przeglądarki Firefox. Mowa tu o Firefoksie 110 i pomimo całkiem okrągłej liczby, zmian jest niewiele.

Firefox 110 – co nowego?

Mozilla Firefox to otwartoźródłowa przeglądarka internetowa dostępna na wiele systemów operacyjnych. Firefox 110 to najnowsza stabilna edycja tego programu. Co takiego dodano? No w sumie to niewiele, ale warto sobie wymienić.

Pierwszą nowość zauważą Ci, co zechcą dokonać migracji z innej przeglądarki na Firefoksa. Mianowicie możliwym stało się skopiowanie danych z przeglądarek takich jak Opera, Opera GX oraz Vivaldi. Mowa tu o przeniesieniu zakładek, historii przeglądania, a nawet haseł. Do tej pory mogliśmy to zrobić z Chrome, Chromium, Microsoft Edge oraz Safari.

Firefox 110 uruchamia także akcelerację GPU Canvas2D domyślnie w systemach Linux. Ma to zauważalnie przyspieszyć działanie przeglądarki internetowej. Pozostając jeszcze w temacie Linuksa, to warto wspomnieć o tym, że od teraz Firefox ma poprawnie wyświetlać odnośniki z wyszukiwarki GNOME w już otwartym oknie przeglądarki, ale w nowej karcie (do tej pory otwierał nowe okno). Był to bug, który naprawiono.

Firefox Colorways
Firefox Colorways

Funkcja Firefox Colorways została usunięta. Dodano ją jakiś czas temu i umożliwiała szybką zmianę motywu kolorystycznego przeglądarki. Dodatek nadal jest dostępny jako wtyczka.

Firefox 110 już został wydany i każdy może dokonać aktualizacji. Przeglądarkę można pobrać wprost ze strony Mozilli lub z repozytorium.

Źródło: OMG!Ubuntu, własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!