W mPay kupicie bilety PKP Intercity – kolejne usprawnienie w aplikacji

intercity pesa dart
Pociąg Pesa Dart (fot. forsal.pl)

mPay to popularna aplikacja, która pozwala zakupić między innymi bilety na komunikację miejską. Jak się okazuje, do grona dostępnych usług dołączą bilety PKP Intercity.

Bilety PKP Intercity w aplikacji mPay

Do doładowań, komunikacji miejskiej czy parkingów dołącza kolejna kategoria, w której to możemy opłacić bilety. Aplikacja mPay zezwoli również na zakup biletów u przewoźnika PKP Intercity. Operator mPay poinformował o nawiązaniu potrzebnej współpracy, która ma owocować właśnie w przed chwilą wspominaną usługę. Możliwość kupienia biletów w mPay ma zostać dodana w ciągu najbliższych 3 miesięcy.

To jednak nie jest pierwszy przewoźnik kolejowy w mPay. Nieco wcześniej dodano opcję kupowania biletów w lokalnych przedsiębiorstwach, chociażby w Kolejach Mazowieckich czy Kolejach Śląskich. Rozbudowa aplikacji o PKP Intercity sprawi, że z możliwości będziemy mogli skorzystać na terenie całego kraju. Tym samym mPay powoli dogadania konkurencję w postaci SkyCash, która to nieco zdążyła “wystrzelić”.

mpay appgallery
Aplikacja mPay w AppGallery

Sam z mPay niegdyś korzystałem – głównie w celu kupowania biletów komunikacji miejskiej. (nie)Stety, aplikację wyparł konkurent w postaci SkyCash. Głównie przez nieco wygodniejszy interfejs, ale też znacznie szybsze zakupy biletu. Pojawienie się biletów PKP może być mocnym argumentem, aby do mPay powrócić.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!