Jak Wam się podoba RTX 3070 w wersji SUPRIM SE x GODZILLA?

MSI RTX 3070

Pod koniec ubiegłego roku tajwańskie przedsiębiorstwo MSI ujawniło swoją nową flagową linię autorskich kart graficznych, które opierają się na układach NVIDIA Ampere. W sumie wprowadzono do oferty pięć układów graficznych, a są to  MSI GeForce RTX 3090 SUPRIM, MSI GeForce RTX 3080 Ti SUPRIM, MSI GeForce RTX 3080 SUPRIM, MSI GeForce RTX 3070 Ti SUPRIM oraz MSI GeForce RTX 3070 SUPRIM. Wygląda na to, że to nie wszystko, ponieważ pojawi się także limitowana odsłona jednej z nich. We współpracy z Toho Co. powstanie specjalna edycja MSI GeForce RTX 3070 SUPRIM, w której “emesajowy smok” zyska towarzysza.

MSI GeForce RTX 3070 SUPRIM SE x GODZILLA

MSI GeForce RTX 3070 SUPRIM SE x GODZILLA

Obudowa karty w większości została wykonana z aluminium, które zostało polakierowane na czarno oraz amarantowo (lub jak kto woli czerwono). Na backplate z kolei producent umieścił swoje smocze logo oraz wizerunek Godzilli. Sam panel ma także kolor czerwony, a stwór z japońskich filmów jest czarny i nachodzą na niego płomienie ognia. Karta wygląda oryginalnie, ale czy akcentów dotyczących Godzilli jest wystarczająco? Myślę, że producent raczej zachował umiar pod tym względem i taką kartę w swoim komputerze mógłby posiadać nie tylko maniak filmów z Godzillą.

Jest to karta z nowym GPU, a więc wlicza się do modeli LHR (Lite Hash Rate). To sprawia, że kopacze kryptowalut nie powinni być nią aż tak zainteresowani. Karta posiada zegar boost na poziomie 1785 MHz w trybie Extreme Performance w aplikacji Dragon Center. Nie jest to ogromny skok w porównaniu z zegarem standardowym, który wynosi 1770 MHz. TDP karty to 240W, a do zasilania wymaga ona dwóch złączy 8 pin.

Na razie spodziewamy się, że karta MSI GeForce RTX 3070 SUPRIM SE x GODZILLA będzie obecna na rynku japońskim. Nie wiadomo czy producent wyda ją na innych rynkach oraz jaka jest jej sugerowana cena.

Źródło: purepc.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!