Mullvad VPN wprowadza płatności w PLN!

Mullvad VPN wprowadza płatności w PLN!

Mullvad VPN, jeden z najlepszych VPN-ów nastawionych na prywatność i właśnie wprowadził płatność w złotówkach. Niestety, nie jest ona taka, jak myślicie.

VPN-y często reklamowane są jako oferujące niesamowitą prywatność, ochronę przed hakerami i wiele więcej. W rzeczywistości nie jest to nic magicznego, a pewnego rodzaju narzędzie, które sprawdza się świetnie przede wszystkim w środowisku firmowym, gdzie musimy dostać się do lokalnej, firmowej sieci, ale będąc poza nią. Komercyjny VPN natomiast często działa jako proxy, przez które przekierowujemy swój ruch sieciowy. Pozwala nam to ukryć swój ruch przed dostawcą internetu oraz gospodarzem. Po drodze ten ruch może być też szyfrowany oraz odfiltrowywany, na przykład z reklam.

Wiele usług VPN reklamuje się jako super prywatne, jednak tak naprawdę ciężko zaufać któremukolwiek dostawcy. Jednakże Mullvad faktycznie ma opinię bardzo prywatnej opcji. Przyznam, że sam postanowiłem zainteresować się tą ofertą i polubiłem się z tym, co Mullvad oferuje. Przede wszystkim nie trzeba tworzyć konta, a usługa nie działa na prawach subskrypcji. Po prostu wykupujemy dostęp na dany czas. Do użytkowania nie musimy instalować żadnych aplikacji – możemy wygenerować odpowiednie pliki konfiguracyjne do Wireguard lub Open VPN.

Mullvad zaczął przyjmować płatności w PLN

Mullvad przyjmuje płatności w wielu formach, w tym gotówce, ale również nigdy nie ma promocji. Cena usługi jest stała i na miesiąc wynosi 5 EUR. Do tej pory, chcąc wykupić usługę, musieliśmy liczyć się z przewalutowaniem, co zwiększało koszty. Teraz jednak się to zmienia.

Od teraz płacąc kartą płatniczą/kredytową, Mullvad przyjmie płatność również w złotówkach. Warto jednak dodać, że zapłacimy równowartość 5 EUR w PLN. W tym momencie jest to 21,62 złotych. Wartość jest dokładnie taka sama jak podawana w DuckDuckGo.

Mullvad VPN wprowadza płatności w PLN!

Faktycznie, dzięki temu udogodnieniu możemy zaoszczędzić parę groszy na każdej płatności. Niestety, nie jest to kwota stała tak jak w przypadku innych walut, co mogłoby nieco uodpornić nas na wahania walut czy inflację. Brakuje też opcji płacenia w tej walucie w innych formach płatności.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!