Strona główna Aktualności Nadchodzący "lajtowy" smartfon Koreańczyków będzie kolorowym rywalem iPhone XR

Nadchodzący „lajtowy” smartfon Koreańczyków będzie kolorowym rywalem iPhone XR

-

Ostatnio producenci telefonów zaczęli zwracać większą uwagę na kolorystykę smartfonów. Mamy większy wybór wśród dostępnych kolorów, przykładowo iPhone XR, a nawet specjalne wersje gradientowe, jak chociażby Huawei Mate 20 Twilight. Wracając jednak do pierwszego porównania, Samsung szykuje konkurenta w tej dziedzinie, którym ma być Samsung Galaxy S10 Lite!

♪ Więc chodź pomaluj mój świat, na żółto i na niebiesko ♪

Wraz z rewolucją w kwestii designu smartfonów, czyli modzie na bezramkowość, zaczęto zwracać uwagę także na kolory. W końcu, przy wyborze urządzenia nie patrzy się tylko na specyfikację, przynajmniej według mnie. Patrzę nie tylko na wykonanie, bryłę czy ogólny design, ale i czy jest on dostępny w konkretnym kolorze. Moimi ulubionymi są czarny, niebieski oraz czerwony, tak też mój prywatny smartfon, Xiaomi Mi A1, posiadam właśnie w czarnej kolorystyce. Są jednak i tacy, co lubią inne kolory, np. żółty bądź zielony. Ostatnio Apple przy iPhone XR zaproponowało szeroki wybór w tym zakresie. Jest on dostępny w takich kolorach jak żółty, biały, czerwony, koralowy, niebieski oraz oczywiście czarny. Można więc dosłownie powiedzieć „do wyboru, do koloru”.

iphone xr

Tymczasem, jak ma to wyglądać przy nadchodzącej serii Samsung Galaxy S10? Otóż, najsłabszy z nich, czyli model oznaczony przydomkiem „Lite” ma być dostępny w pięciu kolorach. Mowa tu o białym, czarnym, niebieskim, zielonym oraz żółtym. Niby jest tutaj o jedną pozycję mniej, aniżeli w przypadku „budżetowego” urządzenia Apple, lecz nadal jest to spory wybór. Naprawdę podoba mi się to, że producencie dają nam coraz większy wybór w tym temacie. Dobrze jest widzieć, że możemy bardziej decydować o tym, co chcemy kupić, że wybór nie kończy się na czarnym i białym.

samsung galaxy s10 lite kolory

Oczywiście, pojawia się nowość to i pojawia się też grono osób, któremu nie wiem czemu, ale to się nie podoba. Nie rozumiem dlaczego ludzie narzekają na to, że producent daje większy wybór. Przecież lepiej jest, gdy możemy kupić coś, co jest dostosowane do nas. Przyznam, że delikatnie mnie to bawi, a jeszcze bardziej, gdy ktoś uważa, że kolor telefonu ma coś do czyichś światopoglądów. Tak, z takim zdaniem też się spotkałem…

galaxy s10

A jaki jest wasz ulubiony kolor smartfonów? Piszcie w komentarzach!
Źródłosammobile

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej