Nadchodzący smartwatch od OPPO zapowiada się naprawdę nieźle!

OPPO Reno Z tył

Smartwatche coraz częściej wypierają tradycyjne zegarki. Powstaje wiele różnych modeli, wśród których możemy przebierać i znaleźć taki, który będzie nam w 100% pasował. Firma OPPO chce w tym roku przedstawić swój pierwszy smartwatch, a najnowsze doniesienia mówią, że nie będzie to byle jaki sprzęt!

To może być naprawdę dobry smartwatch

Smartwatche, jak zapewne dobrze wiecie, mają możliwość monitorowania naszej aktywności fizycznej. Monitorują nasz puls bądź mierzą kroki. Te bogatsze, jak chociażby Apple Watch 5, mają także czujnik EKG, który dokładnie monitoruje pracę serca. Dzięki temu wiemy, czy występują jakieś nieprawidłowości i możemy szybciej zareagować na ewentualne problemy zdrowotne. Wygląda na to, że tak jak Xiaomi podpatrzyło wygląd od Apple Watch, tak OPPO postanowiło zastosować także u siebie czujnik EKG. To bardzo dobra informacja, nie ma zbyt wiele takich urządzeń na rynku, a to bardzo przydatna funkcja. Urządzenie to, według różnych przecieków, ma zadebiutować już w pierwszym kwartale tego roku, a więc do końca marca.

OPPO smartwatch EKG

Zobacz również: Apple nie zamierza porzucić w najbliższym czasie złącza Lightning

Ma mieć również prostokątną tarczę, co wiceprezes tej firmy poparł tym, iż dzięki temu smartwatch będzie w stanie wyświetlać więcej treści. Trudno się z tym w sumie nie zgodzić, prawda? Może i nie wygląda to tak elegancko, ale jest zdecydowanie bardziej funkcjonalne. Bardzo mnie ciekawi to, na ile wycenią oni swój sprzęt i czy będzie dostępny także poza Chinami. Miło byłoby zobaczyć takie urządzenie na Starym Kontynencie, w tym w naszym kraju. Mówi się, że ma on zadebiutować wraz ze smartfonem OPPO Find X2, który również ma ujrzeć światło dzienne w tym samym przedziale czasowym. Pozostaje nam jedynie czekać na premierę i liczyć na dostępność tego smartwatcha nie tylko w Państwie Środka, ale także w Europie.

Co sądzicie o smartwatchach? Zbędny bajer czy następca tradycyjnych zegarków? A może korzystacie z jakiegoś i możecie podzielić się swoimi wrażeniami? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!