Nadchodzi nowy iPhone 17. Jakiego smartfona zastąpi?

Nadchodzi nowy iPhone 17. Jakiego smartfona zastąpi?

Zmiany w portfolio Apple nie należą do częstych działań. Kiedy już się pojawiają zazwyczaj idą za tym większe roszady. Wszystko wskazuje na zmianę w nazewnictwie oraz praktyczniej niezauważalnej wielkości między swoim poprzednikiem. Nowy model zapoczątkuje serię “siedemnastek”.

Informacja o iPhone 17 Slim pochodzi z zaufanego źródła

Wydawać by się mogło, że Apple nie będzie szykować już większych zmian w kolejnej generacji smartfonów. Tym bardziej zaskakujący jest raport wiarygodnego analityka Jeffa Pu wskazujący, że Apple będzie usuwał jeden ze swoich modeli w przyszłorocznej ofercie iPhone’a 17. Nie powinno nikogo zdziwić, że wersja Slim ma zastąpić mało popularne Plusy. Oprócz tego dowiadujemy się, że nowe telefony od Apple będą miały odświeżony wygląd, ulepszony przedni aparat i mniejszą dynamiczną wyspę aparatów. Jeff Pu dotarł nawet do informacji wskazującej na wielkość ekranów.

Nadchodzi nowy iPhone 17. Jakiego smartfona zastąpi?

I tak iPhone 17 miałby posiadać wyświetlacz 6,1 cala, iPhone 17 Slim przekątną 6,6 cala. W przypadku Pro i Pro Max kolejno 6 3 cale oraz 6 9 cali. Co ciekawe 3 modele do wersji Pro będą miały aluminiową ramkę. Najwyższy egzemplarz amerykańskiej firmy będzie wykonany z tytanu. Urządzenie powinno mieć także “wąską dynamiczną wyspę”. Zmiany najprawdopodobniej będą kosmetyczne, ale również i zauważalne. Z informacji dowiadujemy się również, że wersja Slim będzie miał smukłą konstrukcję.

Szerokie plany Apple

Prawdopodobnie wersja Slim ma poprawić sprzedaż telefonów iPhone. W mojej ocenie to dobre posunięcie, ponieważ daje obraz odświeżenia portfolio. Jednocześnie producent pokazuje, że nie boi się zmian. Dokładnie tak samo, jak w przypadku urządzeń “mini”. Na pewno zauważyliście, że tego modelu już dawno nie ma. Powodem wycofania tego urządzenia była oczywiście mała sprzedaż. W tych czasach coraz rzadziej ludzie oczekują mniejszych smartfonów. Trendy pokazują, że klienci przywykli już do większych wyświetlaczy. I chociaż Apple próbuje zastąpić model “mini” innym iPhone’em, czyli SE (4 generacje), ale nie sądzę, żeby nowa generacja rozwiązła problem wersji “mini”. Apple na pewno będzie miał coś zrobić z tym faktem. Czy iPhone 17 Slim będzie początkiem takich zmian? Jest to odległa perspektywa.

Źródło: 9to5mac      

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!