Strona główna Aktualności Następca Snapdragona 845 nie będzie nosił nazwy 8150!

Następca Snapdragona 845 nie będzie nosił nazwy 8150!

-

Zapewne nie jeden z was zaciera już ręce na myśl o nowym procesorze od Qualcomma. W końcu jest o nim dość głośno już jakiś czas i do tej pory pojawiał się on pod nazewnictwem „Snapdragon 8150”. Jak się teraz okazało, to tylko i wyłącznie nazwa kodowa tej jednostki. Premiera zbliża się wielkimi krokami, bowiem zaprezentowany ma zostać na przełomie 4-6 grudnia, więc nic dziwnego, że pojawiły się nowe informacje.

Nazwa kodowa obiegła sieć

Skąd informacja o tym, że operowaliśmy do tej pory jedynie nazwą kodową? Raport PCMag stwierdza, że skrót „SD8150” to jedynie identyfikacyjna nazwa wewnętrzna i w żaden sposób nie będzie odpowiadać oficjalnej nazwie procesora.

Jeśli okaże się to prawdą, to kolejny raz możemy mieć złamanie od reguły w nazewnictwie. W końcu mamy już serie 200, 400, 600, 700, 800 oraz wcześniejsze S1, S2, S3 i S4. Niby wydaje się, że jest reguła w nazewnictwie, ale jednak jakaś tam zaburzenia są, więc do końca nie wiadomo co to z tego wyjdzie.

Logicznym z jednej strony wydaje się nazwać go jak na następcę przystało, czyli SD855. Jednak, gdyby Qualcomm chciał zaznaczyć wsparcie dla 5G, może rozpocząć nazewnictwo od „5” z przodu. Poza siecią, w grę wchodzi również zmiana ze względu na architekturę 7 nm czy trzy klastry rdzeni.

Snapdragon

Ten sam los może czekać windowsowego SM8180, który wydaje się, że również znany jest tylko pod nazwą kodową.

Sam Roland Quandt postawił sprawę jasno. Dla niego nigdy nie było pewności, że nazwa „8150” jest tą ostateczną. Co za tym idzie, według niego już niedługo na rynek zawitają modele „SDM865” jako „SM8250” oraz „SDX50”. To tylko jego pomysł, czy też propozycje, więc nie można brać tego jako pewniaka.

Wydaje się, że pierwszy przedstawiciel serii wspierającej sieć 5G zadebiutuje raczej w trzecim kwartale przyszłego roku. Na ten moment nie rozwinięto tego w odpowiedni sposób, więc trzeba się liczyć z wstrzymaniem „boom” na 5G. Koniec końców, nadchodzący Snapdragon będzie ograniczał się do 4G – tak jak w przypadku Exynosa 9820.

Sieć 5G jeszcze się nie pojawiła a już sprawia niemałe kłopoty. Czekacie na jej rozwój? Dajcie znać!
Źródłogizchina.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej