To definitywny koniec Naszej Klasy. Portal kończy działalność

nasza klasa

Zapewne wielu z Was zna (albo przynajmniej kojarzy) portal społecznościowy Nasza Klasa (później: nk). Niestety, po wielu latach działalności, witryna zostanie zamknięta.

Nasza Klasa

Nasza Klasa to polski portal społecznościowy, który powstał w 2006 roku i szybko zyskał popularność. Początkowo strona miała służyć do odnajdowania znajomych, z którymi niegdyś chodziliśmy do klasy, co mogło pozwolić na odświeżenie kontaktu. Dlatego też witryna oferowała specjalny moduł, który pozwalał na tworzenie klas. Szybko jednak strona przybrała formę platformy do rozmawiania, wymieniania się zdjęciami i śledzenia, co robią nasi znajomi. Pojawił się również specjalny moduł Śledzik.

Strona jednak zaczęła szybko tracić na popularności, bowiem pojawiła się polska wersja Facebooka, która wyparła nasze NK. Nasza Klasa podejmowała jeszcze wiele prób podniesienia się (chociażby dodano gry), ale się nie udało.

Nasza Klasa przestanie istnieć

Nie ma co się łudzić, aktualnie Nasza Klasa to tylko wspomnienie, które przypomina o początkach aktualnie wyglądającego dzisiaj internetu. Administrator Ringier Axel Springer Polska sp. z.o.o. poinformował, że 27 lipca 2021 roku serwis NK.pl przestanie działać. Tak, dokładnie za 2 miesiące nie będziemy mogli korzystać z Naszej Klasy (choć nie wiem kto jeszcze korzysta). Jeśli ktoś nabył płatne elementy, takie jak Eurogąbki, Goście, Goście Plus, Prezenty lub Super Zdjęcie to może poprosić o zwrot pieniędzy.

nasza klasa

Po 27 lipca dane osobowe wszystkich użytkowników NK zostaną trwale usunięte, Jeśli więc ktoś z Was trzyma na portalu kolekcję zdjęć czy wiadomości to zalecamy wykonać kopię zapasową.

Korzystaliście z Naszej Klasy? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!