NAVITEL R1050 czyli kamera samochodowa z bazą fotoradarów i prędkościomierzem trafia na rynek

navitel r1050

Firma NAVITEL znana jest z produkcji i sprzedaży różnorakich rozwiązań na rynku elektroniki samochodowej. Teraz producent ten prezentuje światu zupełnie nowy wideorejestrator. 

Urządzenie to pozwala na rejestrowanie wideo w rozdzielczości FullHD w 30 klatkach na sekundę. Sprzęt ten został wyposażony w procesor MStar 8328 oraz sensor optyczny Sony IMX323. To ma zapewnić, że materiał nagrany przy pomocy NAVITELa R1050 będzie wyraźny i szczegółowy niezależnie od warunków oświetleniowych. Kąt widzenia kamery wynosi 165 stopni. Montaż urządzenia jest niezwykle prosty i odbywa się przy pomocy specjalnego uchwytu magnetycznego. W porównaniu do znanego w całej Europie modelu R1000, w R1050 znajdziemy dodatkowo cyfrowy prędkościomierz oraz informację o fotoradarach.

R1050_2

Prędkościomierz oblicza aktualną prędkość pojazdu na podstawie sygnału GPS oraz czasu, a następnie wyświetla go na ekranie. W menu wideorejestratora dostępne są dwa tryby: wyświetlania samej prędkości oraz prędkości i czasu. Podczas jazdy NAVITEL R1050 informuje użytkownika o fotoradarach wyświetlając specjalną ikonę na ekranie oraz pokazując pozostały dystans. Co więcej sprzęt ten może zostać podłączony poprzez Wi-Fi ze smartfonem z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji. Użytkownik może wtedy zmienić ustawienia, sformatować kartę microSD czy odtwarzać filmy w czasie rzeczywistym.

Po ogromnym sukcesie sprzedażowym kamery R1000 zdecydowaliśmy się na poszerzenie portfolio o kolejny model z uchwytem magnetycznym. NAVITEL R1050 to pierwsze urządzenie, które otwiera nową linię produktową kamer z bazą fotoradarów i cyfrowym prędkościomierzem. Zaawansowane funkcjonalności zastosowane w wideorejestratorze znacznie ułatwią codzienne podróżowanie. Naszym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa każdego kierowcy poprzez wprowadzanie innowacyjnych urządzeń. – opowiada Tobiasz Jankowski, CEO NAVITEL EUROPE.

W zestawie oprócz samego wideorejestratora znajdziemy ładowarkę samochodową, uchwyt, instrukcję obsługi, licencję na smartfon z mapą Europy, ściereczkę z mikrofibry oraz kartę gwarancyjną. NAVITEL R1050 jest już dostępny w sieci sklepów Media Expert, Electro i Avans. Sugerowana cena za urządzenie na polskim rynku wynosi 399 zł.

R1050_4

Co myślicie o NAVITEL R1050? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!