NAVITEL umożliwia korzystanie z wideorejestratorów jako kamerki internetowej!

NAVITEL umożliwia korzystanie z wideorejestratorów jako kamerki internetowej!

NAVITEL wprowadza w swoich wideorejestratorach samochodowych zupełnie nową funkcję. W dobie epidemii koronawirusa większość z nas przebywa w swoim domu czy mieszkaniu. Bez wątpienia samochodami jeździmy mniej, a praca czy nauka odbywa się zdalnie. Korzystacie z wideorejestratora NAVITEL, a brakuje wam kamerki internetowej? Jest na to rozwiązanie!

Wideorejestratory NAVITEL ułatwią pracę zdalną

Przyznam szczerze, że nowy pomysł firmy NAVITEL jest wręcz genialny w swojej prostocie. Póki co aktualizacja oprogramowania dodająca nowe funkcje jest dostępna jedynie dla modelu R650 NV, ale lista urządzeń, które otrzymają aktualizację będzie na bieżąco aktualizowana. Po aktualizacji oprogramowania oraz podłączeniu wideorejestratora do komputera za pomocą tradycyjnego kabla USB na ekranie pojawi się menu umożliwiające wybór pracy urządzenia. Oprócz tradycyjnej pamięci masowej (możliwość podglądu plików znajdujących się na karcie microSD) będzie mieć także do wyboru tryb kamery internetowej oraz nagrywania z zapisem na karcie pamięci.

NAVITEL umożliwia korzystanie z wideorejestratorów jako kamerki internetowej!

Tym samym w czasach, gdy nie korzystamy tak często z wideorejestratora samochodowego, a potrzebujemy mieć kontakt z nauczycielem czy współpracownikami możemy wykorzystać sprzęt NAVITEL zamiast kupować dedykowaną kamerę internetową. Oczywiście pierwsze uruchomienie wideorejestratora w trybie kamery internetowej wiąże się z zainstalowaniem niezbędnych sterowników także na komputerze, ale proces ten przebiega w mgnieniu oka. Co ważne nowa funkcjonalność jest w pełni kompatybilna zarówno z komputerami z systemem Windows jak i MacOS.

Zobacz także: Recenzja uchwytu samochodowego Navitel SH1000 Pro z ładowaniem indukcyjnym

Pełna instrukcja aktualizacji oprogramowania wideorejestratorów NAVITEL znajduje się na stronie firmy. Już niedługo kolejne urządzenia powinny otrzymać aktualizację systemu wprowadzającą nową funkcjonalność. I takie wykorzystanie wideorejestratora zdecydowanie zasługuje na słowa uznania. Jeśli korzystacie ze sprzętów NAVITEL to warto śledzić stronę firmy oraz media społecznościowe!

Co myślicie o nowym rozwiązaniu, które wprowadził NAVITEL? Korzystacie podczas codziennej pracy czy nauki z kamer internetowych? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!