Nearby Share już na Windowsie i to w wersji stabilnej!

(fot. Google)
(fot. Google)

Nearby Share to funkcja, która ma umożliwić w sposób wygodny udostępniać pliki pomiędzy urządzeniami blisko siebie. Jak się okazuje, nareszcie wydano odpowiednią aplikację na Windowsa i to w wersji stabilnej.

Nearby Share również na Windows

Funkcja AirDrop w ekosystemie Apple jest uważana za niezwykle szczególną i znacznie ułatwiającą życie codzienne. Android również chce zaoferować taką prostą formę udostępniania treści pomiędzy urządzeniami w pobliżu siebie i tak zrodziło się Nearby Share. Funkcja już pojawiła się na Chromebookach, a teraz przyszedł czas na Windowsa.

Jak informuje firma Google, funkcja Nearby Share jest już w kanale stabilnym. Gigant dodaje, że aplikacja została pobrana ponad 1,7 mln razy od momentu startu w wersji beta.

(fot. Google)
(fot. Google)

Nearby Share to proste narzędzie, które pozwala dzielić się plikami pomiędzy urządzeniami w tej samej sieci. Na przykład możemy wysłać film nagrany telefonem na nasz komputer z Windowsem. Aplikacja działa na Windowsie 10 i 11 w wersji 64-bitowej na architekturze x86_64. ARM, póki co, nie jest wspierany. Warto dodać, że do obsługi funkcji potrzebne jest zarówno WiFi, jak i Bluetooth, a do tego sprzęty powinny być w odległości od siebie nie większej niż 5 m.

Aplikację można pobrać z oficjalnej witryny Androida. Ciekawostką jest fakt, że narzędzie ma być domyślnie instalowane na komputerach z serii HP Dragonfly Pro. A co z Linuksem? Linux od dawna ma takie narzędzie i ono nazywa się KDE Connect!

Źródło: Google

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!