Netflix jeszcze w tym roku może wyłączyć możliwość darmowego dzielenia się hasłami

netflix logo

Kolejny kraj i do tego będący rodzimym rynkiem dla Netflixa wkrótce pożegna się z dzieleniem kont. Co to oznacza dla użytkowników w Polsce?

Koniec testów

W ciągu ostatnich kilku miesięcy zrobiło się naprawdę głośno na temat zmian, które planuje wprowadzić Netflix. Największym echem odbiło się jednak zaplanowane wyłączenie możliwości dzielenia się hasłami dostępu do konta z innymi użytkownikami. Na całe szczęście Netflix szybko wyjaśnił sprawę i okazało się, że w planach mają jedyni ukrócenie procederu rozdawania haseł dla innych osób niż Ci, z którymi mieszkamy. Nie zmienia to faktu, że wciąż jest to dla wielu osób spory problem, głównie dlatego, że nie wszystkie rodziny mieszkają razem. W pierwszej kolejności testy blokady haseł zostały przeprowadzone w Kanadzie, a jeszcze przed wakacjami pojawi się to w Stanach Zjednoczonych.

Netflix jeszcze w tym roku może wyłączyć możliwość darmowego dzielenia się hasłami

Dodatkowe opłaty i wyniki testów

Widmo wprowadzenia blokady dzielenia się hasłami na rynku w USA, sprawia, że coraz więcej osób zastanawia się, kiedy dokładnie pojawi się to w naszym kraju. Netflix nie udzielił odpowiedzi na to pytanie, ale zakładając, że w grę wchodzi aktualnie ich najbardziej prestiżowy region, możemy spodziewać się tych zmian u nas nawet i w tym roku. Gdy do tego dojdzie, możemy spodziewać się wprowadzenia opłat dodatkowych za dostęp do konta, które nie jest nasze. Nie będą to jednak dokładnie takie same sumy, jak wykupienie pełnej subskrypcji. Netflix od dawna zapowiadał pojawienie się tej funkcji, dlatego wszystko wskazuje na to, że niebawem będziemy zmuszeni z niej skorzystać. Co ciekawe, po wprowadzeniu opłat dodatkowych w Kanadzie, Netflix odnotował zwiększenie liczby użytkowników, a nie ich spadek.

Źródło: androidpolice.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!