Netflix pracuje nad własną platformą do cloud gamingu. Czego możemy się spodziewać?

Netflix pracuje nad własną platformą do cloud gamingu. Czego możemy się spodziewać?

Gry mają stać się jednym z głównych filarów działalności platformy Netflix. Poznaliśmy właśnie szczegółowe plany dotyczące rozwoju tej części oferty.

Gry mobilne i cloud gaming

Netflix wszedł w świat gamingu już jakiś  czas temu, oferując swoim subskrybentom liczne tytułu zaliczane do praktycznie wszystkich najpopularniejszych gatunków. Biblioteka nie robi, póki co dużego wrażenia, ale Netflix usilnie pracuje nad jej powiększeniem. Dużym atutem są tutaj projekty oryginalne, które opracowywane są wyłącznie dla platformy. Jeśli wierzyć zapowiedziom Netflixa, w ciągu tego roku lista tytułów może przekroczyć magiczną liczbę 100. Istotne jest jednak to, że w zdecydowanej większości są to gry mobilne i tym torem chce pójść w najbliższej przyszłości Netflix. Dodatkowo pojawić ma się także usługa grania zdalnego, czyli popularne cloud gaming.

netflix gry 1

Obietnice i oczekiwania

Sama idea cloud gamingu stała się popularna stosunkowo niedawno. Pod koniec zeszłego roku Netflix poinformował, że również zamierza uruchomić taką usługę. Zbiegło się to z rezygnacją Google ze Stadii. Streaming w chmurze w wykonaniu Netflixa, po tych kilku miesiącach nadal jest w fazie bardzo początkowej. Nie podano żadnych wstępnych terminów startu usługi. Netflix zapewnia jednak, że cloud gaming będzie dostępny na każdym urządzeniu, na którym istnieje możliwość instalacji i korzystania z ich aplikacji. Rodzi to wiele pytań, chociażby o systemy operacyjne (Android i IOS) i to, w jaki sposób Netflix zamierza poradzić sobie z zasięgiem internetu, który jest kluczowy do działania serwisu.

Źródło: tabletowo.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!