Netflix obiecuje znaczne rozbudowanie sekcji gier dodając na początek funkcję multiplayer

Netflix
(fot. Anastasia Shuraeva z Pexels)

Serwis streamingowy romansuje ze światem gier od jakiegoś czasu i odniósł już całkiem niezłe wyniki. Zachęciło to Netflix do większego zaangażowania, co obiecali klientom.

Multiplayer na Netflixie

Gry w serwisie Netflix pojawiły się stosunkowo niedawno i były wówczas niemałą nowinką. Ludzie docenili ciekawy pomysł i podejście do tematu, chwaląc jednocześnie wysoki poziom fabularny stworzonych gier. Pierwsze z nich były tak naprawdę połączeniem serialu i gry, w której należy podejmować decyzje za głównych bohaterów. W późniejszym czasie były to już rozgrywki z prawdziwego zdarzenia, a niedawno pojawiły się nawet odświeżone wersje klasycznych tytułów. Teraz Netflix ma zamiar pójść krok dalej, sprawiając, aby gra była możliwa także w systemie multiplayer.

netflix gry
(fot. Netflix)

Nowe funkcje

Gracze będą mogli zapraszać się nawzajem do gier, prowadząc rozgrywki w kooperacji. Pojawi się także tabela wyników, które uwzględniać będą liczne osiągnięcia w grach. Netflix zapowiedział, że cała sekcja gier ma stać się centrum rozrywki, które będzie dawać dużo radości, ale także przyciągnie nowych użytkowników. Ciekawostką jest pomysł na nadawanie własnych nazw dla gier przez użytkowników. Nie wiadomo dokładnie jaki ma mieć to cel, ponieważ Netflix nie podał żadnych szczegółów. Możliwe, że chodzi o stworzenie biblioteki, w której użytkownicy będą mogli łatwiej korzystać, wpisując krótsze i prostsze nazwy dla ulubionych tytułów?

Źródło: xda-developers.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!