Netflix podnosi koszt swojego abonamentu w wybranych krajach

Neftlix
Netflix

Znany serwis VOD zdecydował się na podniesienie opłaty za abonamenty w wybranych krajach. Na szczęście na tej liście nie ma Polski, ale u nas podniesienie cen abonamentów miało miejsce całkiem niedawno – najdroższy plan zdrożał z 52 złotych na 60 złotych. Teraz fala podwyżek dotknęła klientów z Wielkiej Brytanii oraz Irlandii.

Netflix będzie droższy

Jak podaje Ampere Analysis, Netflix ma około 14 milionów subskrybentów w Wielkiej Brytanii i około 600 tysięcy subskrybentów w Irlandii. Najpopularniejszym pakietem jest abonament Standard, który oferuje transmisję w jakości HD dla maksymalnie 2 urządzeń.

 Wielka Brytania Irlandia 
PlanStara cenaNowa cenaStara cenaNowa cena
Podstawowy5,99 GBP6,99 GBP (+1)7,99 EUR8,99 EUR (+1)
Standardowy9,99 GBP10,99 GBP (+1)12,99 EUR14,99 EUR (+2)
Premium13,99 GBP15,99 GBP (+2)17,99 EUR20,99 EUR (+3)

Podniesione zostały ceny wszystkich planów abonamentowych. W Wielkiej Brytanii, w zależności od planu, Netflix zdrożał o 1 lub 2 funty brytyjskie. Z kolei w Irlandii podwyżki opłat abonamentowych sięgnęły nawet 3 euro. Jak podaje firma, zaktualizowane ceny odzwierciedlają inwestycje, jakie poczyniono w usługę i katalog. Pozwolą one Netfliksowi kontynuować tworzenie seriali, filmów dokumentalnych i filmów, a także inwestować w talenty i przemysł kreatywny.

Zmiana cen obowiązuje wszystkich nowych subskrybentów, a dotychczasowi członkowie zostaną powiadomieni przez Netfliksa na 30 dni przed wejściem ich w życie.

Źródło: deadline.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!