Netflix podał datę pierwszej transmisji na żywo w historii platformy

netflix logo

Serwis streamingowy od dłuższego czasu mówił o tym, że zamierza eksperymentować z programami na żywo. Teraz wiemy, kiedy zrobi w tym kierunku swój pierwszy krok.

Pierwsza próba

Netflix jest dobrze znany ze swoich niecodziennych pomysłów, jak na platformę streamingową oczywiście. Cały świat był pozytywnie zaskoczony, gdy w bibliotece pojawiły się pierwsze programy interaktywne, przypominające gry z rodzaju podejmowania decyzji za głównych bohaterów. Następnie przyszła pora na gry z prawdziwego zdarzenia, z których można już korzystać, a których liczba wciąż rośnie. Pomysł z transmisją na żywo nie wydaje się niczym tak spektakularnym, ale jeśli przyjrzeć się bliżej założeniom Netflixa dla tego projektu, możemy szybko zmienić zdanie.

Najpierw stand-up

Programy transmitowane na żywo mają stać się stałym elementem na platformie, zmieniając w przyszłości jej oblicze. W pierwszej kolejności już 4 marca 2023 zobaczymy stream z występu komika Chrisa Rocka, który w ostatnim czasie stał się szczególnie popularny za sprawą pewnego niecodziennego wydarzenia podczas rozdania Oscarów. Stand-up w jego wykonaniu rozpocznie się o godzinie 4:00 nad ranem według czasu obowiązującego w Polsce. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w przyszłości na Netflixie będziemy mogli oglądać nie tylko stand-upy, ale także wydarzenia sportowe, koncerty, a także wiele innych interesujących wydarzeń.

Źródło: android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!