Netrunner 20.01 to zwieńczenie ostatnich 10 lat pracy twórców

Netrunner 20.01 to zwieńczenie ostatnich 10 lat pracy twórców

Netrunner to jedna z tych dystrybucji, która może wydawać się niezwykle nudna, jednak zaskakuje nas swoją stabilnością i wydajnością. To zapewne dzięki bazowaniu na Debianie, którego można opisać dokładnie tym samym zdaniem. Jak się okazuje, Netrunner doczekał się jubileuszowej aktualizacji do wersji 20.01.

Netrunner to dystrybucja Linuxa, która powstała w 2010 roku. Bazuje ona na Debianie i wykorzystuje środowisko graficzne KDE Plasma. Netrunner chwali się za przede wszystkim dopracowaniem przeróżnych elementów oraz za ciekawy zestaw preinstalowanych aplikacji, między innymi GIMP, LibreOffice, Firefox oraz Skype. System ten jest dobrym wyborem nie tylko dla nowych użytkowników, ale również dla tych zaawansowanych.

Warto przeczytać: MX Linux zaktualizowany do wersji 19.1. Co dodano nowego?

Netrunner 20.01

Netrunner 20.01 to wydanie jubileuszowe, bowiem jest zwieńczeniem ostatnich 10 lat pracy. Nowa wersja bazuje na Debianie 10.3 Buster oraz wykorzystuje środowisko graficzne KDE Plasma 5.14.5. Ponadto, Netrunner 20.01 to również najnowsze poprawki zabezpieczeń i odświeżony motyw graficzny Indigo. Oczywiście chyba nie muszę wspominać o tym, że również i aplikacje początkowe zostały uaktualnione do najnowszych wersji.

Tak jak wspomniałem wyżej, Netrunner 20.01 według deweloperów jest zwieńczeniem ostatnich 10 lat ich pracy. Przykładem tego ma być motyw graficzny, który został tak zaprojektowany aby nie tylko był przyjemny dla oczu (także w nocy!), ale również pomagał w zauważaniu wielu rzeczy, chociażby w odróżnianiu okien aktywnych od nieaktywnych. Czerwony kursor także jest ważnym elementem, bowiem zastosowanie właśnie takiej barwy sprawia, że odnalezienie go na ekranie jest niezwykle proste.

Netrunner 20.01 to zwieńczenie ostatnich 10 lat pracy twórców

Netrunner to system darmowy i może zostać pobrany i zainstalowany przez każdego z nas. Oferowany jest on w dwóch wersjach, dokładnie w Desktop oraz w odmianie nieco lżejszej – Core.

Co myślicie o Netrunner? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!