MX Linux zaktualizowany do wersji 19.1. Co dodano nowego?

MX Linux zaktualizowany do wersji 19.1. Co dodano nowego?
(fot. FOSSLinux)

O MX Linux już co nieco pojawiło się na łamach ROOTBLOG-a. Wspominaliśmy wtedy, że system ten niezwykle szybko zdobył popularność wspinając na TOP na przeróżnych rankingach. Jak się okazuje, właśnie system ten został zaktualizowany do wersji 19.1.

MX Linux to system, który od jakiegoś czasu zdobywa ranking distrowatch, zajmując dumną pierwszą pozycję. Bazuje on bezpośrednio na Debianie (a nie jak wiele innych dystrybucji – na Ubuntu) i można pochwalić go za przede dwa ważne elementy – niezwykłą szybkość (dzięki optymalizacji i wykorzystaniu środowiska graficznego Xfce) oraz świetną stabilność (dzięki bazowaniu na Debianie).

Warto przeczytać: Debian 10 Buster już jest! To jedna z najgłośniejszych linuksowych premier

Jest to oczywiście darmowy system, a więc każdy z nas może go sobie zainstalować bez ponoszenia żadnych kosztów.

MX Linux 19.1

Największą nowością MX Linux 19.1 jest kolejny krok w odcięciu się od antiX-a, a dokładnie chodzi tu o AHS (Advanced Hardware Support). Specjalny obraz ISO zawierający AHS jest przeznaczony dla nowszych komputerów i zawiera takie elementy Linux Kernel 5.4 oraz sterowniki graficzne MESA 19.2. Ponadto MX Linux w wersji 19.1 wprowadza, to co znajdziemy w Debianie 10.3 Buster, to znaczy Xfce 4.14, Gimp 2.10.2, VLC 3.0.8, Clementine 1.3.1, a także Firefox 73.

Wbrew pozorom aktualizacja MX Linux do odsłony 19.1 jest bardzo ważna. To właśnie teraz zainstalowanie tego systemu na nowszym komputerze stało się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. To też powinno sprawić, że więcej osób zainteresuje się tą niezwykle ciekawą dystrybucją Linuxa.

Korzystacie z MX Linux? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!