Nie kupuj Meizu 18 i Meizu 18 Pro z Aliexpress, bo wtopisz…

meizu 18 pro promo image

Meizu jeszcze próbuje swoich sił na rynku międzynarodowym, choć nie angażuje w to już takich zasobów jak kiedyś. Teraz najnowsze modele tego producenta – Meizu 18 oraz Meizu 18 Pro – trafiły do sklepu firmy na Aliexpress. Nie warto ich jednak obecnie kupować…

Meizu 18 i Meizu 18 Pro na rynku globalnym? Na razie nie…

Widziałem, że kilka serwisów technologicznych napisało już na temat wprowadzenia Meizu 18 i Meizu 18 Pro do sklepu producenta na Aliexpress. I choć nowe modele cechują się standardową dla obecnych flagowców specyfikacją (Snap 888, 8/12 GB RAMu) i ceną, która wynosi około 1000$, to jednak nie warto obecnie decydować się na zakup urządzeń tego producenta.

meizu 18 pro
Meizu 18 Pro

Meizu niestety ma tendencję do tego, że mocno ignoruje fakt istnienia rynku międzynarodowego. Próbowali przez pewien czas wprowadzić swoje produkty nawet w Polsce, jednak z tego co widzę, to nawet oficjalny dystrybutor Meizu już ma dość współpracy z nimi, bo kolejne modele przestały debiutować na naszym rynku. Teraz najwyraźniej firma postanowiła bezpośrednio trafić do większego grona klientów przez sklep na Aliexpress. Warto jednak wstrzymać się z zakupem. Dlaczego?

meizu 18
Meizu 18

Chęć posiadania najnowszego telefonu Meizu może sprawić, że nie zwrócicie uwagi na pewien bardzo ważny szczegół z oferty producenta na Aliexpress. Mowa tutaj o wersji językowej Meizu 18 i Meizu 18 Pro. Oba modele są obecnie dostępne wyłącznie w wersji przeznaczonej na ich rodzimy rynek, co oznacza, że nie mają ani Usług Google, ani języka polskiego, a wyłącznie angielski i chiński. A mając w głowie podejście Meizu do możliwości modyfikacji softu, to nawet jeśli telefon pojawi się w wersji globalnej, to nie będzie możliwości zmienienia czegokolwiek.

Jeśli więc macie do wydania około 1000$ dolarów na telefon i zależy Wam na topowych podzespołach, to obecnie polecałbym skierować spojrzenie na Xiaomi Mi 11 Ultra, który został wczoraj zaprezentowany, a który także trafi do Polski w ciągu najbliższych tygodni. Jednakże, w przypadku, gdyby naprawdę zależało Wam na zakupie jednego z flagowców Meizu, to poniżej znajdziecie linki do produktów tej firmy na Aliexpress:

Chcielibyście powrotu Meizu do Polski?
A może nadal jesteście posiadaczami jednego z modeli tego producenta?

Źródło: gizmochina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!