Obecnie urządzenia z oferty Meizu są bardzo ciekawe – posiadają nienaganną stylistykę oraz topowe podzespoły. Do szczęścia brakuje tylko jednego elementu, o czym wiedzą zapewne wszyscy użytkownicy i fani marki. Kulą u nogi jest system – Flyme OS.

Petycja fanów o wdrożenie programu Android One

Aby poprawić sytuację, fani marki wystosowali petycję do Meizu i Flyme Global, by chińska firma zdecydowała się na użycie tzw. czystego Androida w telefonach skierowanych na globalny rynek. Za utworzenie żądania odpowiedzialny jest Filip Demski, jeden z fanów chińskiego producenta w Polsce.

Każdy recenzent smartfonów powie: “Smartfony MEIZU są świetnie, ale ich software ma masę błędów…”.

Faktycznie, podzielam tę opinię. W naszej redakcji trwają właśnie testy dwóch telefonów Meizu (16X oraz 8X) i widać, ze nie wszystko działać tak jak powinno. Co prawda sam nie jestem wielkim fanem czystego Androida, ale myślę, że mógłby on przekonać większą liczbę osób do tej marki i wyeliminować sporo błędów.

Petycję #MeizuAndroidOne możecie wesprzeć tutaj

Pamiętajcie, każdy głos się liczy. Autor żądania zadeklarował, że postara się, aby petycja dotarła do zarządu Meizu, a także oddziałów w poszczególnych państwach. Swoje wsparcie udzielił nawet polski dystrybutor marki. Zostało przygotowane nawet wideo z chińskimi napisami!

Wesprzecie globalną społeczność Meizu? Jakie macie doświadczenia z Flyme  OS?