Nie, to nie tak! Źle to robisz, Twitterze!

twitter

Użytkownicy Twittera z pewnością dobrze wiedzą, że w odróżnieniu od np. Facebooka, nie ma tam możliwości edycji pos… Tweetów. Społeczność prosiła Twittera o wprowadzenie takiej funkcji, ale ten zapierał się rękami i nogami, mówiąc stanowsze “NIE!”. Wygląda na to, że chyba jednak się ugięli, chociaż nie do końca. To nie tego żądano.

Czy niedługo będziemy mogli edytować swoje tweety?

Niby tak, ale jak spojrzymy na to, w jaki sposób to wygląda, to chyba jednak nie. Wiele wskazuje na to, iż Twitter, pomimo odrzucania próśb o możliwość edycji tweetów, w końcu dał za wygraną, ale tak tylko w połowie. No dobra, może jednak w jednej trzeciej. Tom Warren z amerykańskiego portalu The Verge zauważył, że chyba trwają testy nowej funkcji. Gdy odpowie on na tweeta, a następnie usunie go, to gdy będzie chciał na nowo odpowiedzieć, treść poprzedniej wiadomości będzie tam już na niego czekała.

Warto przeczytać: Instagram chyba znalazł nowe źródło zarobku, influcencerów!

To chyba właśnie tak ma wyglądać ta możliwość edytowania. Nie będziemy musieli po usunięciu odpowiedzi z błędem ponownie pisać tego samego i poprawiać czegoś. Jego treść będzie już na nas czekała, gdy będziemy chcieli napisać coś na nowo. Z jednej strony to całkiem przydatne, no ale to nie tego chciała społeczność, która korzysta z tego portalu społecznościowego. Czy mnie mnie by to zadowalało? Nie korzystam z Twittera, choć mam tam konto, ale raczej nie tego bym oczekiwał. Nie do tego przyzwyczaił nas chociażby Facebook. Tutaj możemy bardzo łatwo zedytować swoje posty i w sposób łatwy i wygodny zmienić jakąś treść. W przypadku Twittera będzie chyba wyglądało kompletnie inaczej. Czy jego użytkownicy będą z tego zadowoleni? Myślę, że raczej nie, to nie tego chcieli. Czas jednak pokaże, co z tego finalnie wyjdzie i jaka będzie reakcja osób korzystających z Twittera.

Korzystacie z Tittera? Czy zadowalałaby Was taka zmiana?
Śledzicie nas także na tym portalu?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!