Nie wiesz jak zainstalować aplikację Google Camera? Wypróbuj Gcamator

Huawei P40 Pro aparaty

Nie od dziś wiadomo, że sporą rolę oprócz matrycy aparatu stanowi jego oprogramowanie. Aplikacja aparatu stworzona przez Google, którą znajdziemy w smartfonach z serii Pixel uchodzi za wzór w mobilnej fotografii. Są więc tworzone specjalne porty, które nadają się do użytku i na innych urządzeniach. O sposobie ich instalacji wspominaliśmy już nie raz na naszym portalu. Teraz jednak ten proces maksymalnie się uprościł.

Wypróbujcie Gcamator na waszych smartfonach Xiaomi

W sieci krąży naprawdę wiele wersji aplikacji GCam tworzonych przez różnych programistów. Jeśli Was to przerasta, to odpowiednim sposobem będzie skorzystanie z aplikacji Gcamator, czyli darmowego narzędzia dostępnego w Sklepie Play.

Nie wiesz jak zainstalować aplikację Google Camera? Wypróbuj Gcamator

Jak dokładnie działa program? Na pierwszym etapie sprawdzana jest kompatybilność urządzenia z API Camera2 wymaganego do obsługi Google Camera. W kolejnym kroku, aplikacja zidentyfikuje optymalną wersję GCama dla naszego telefonu, a następnie pobierze ją automatycznie. Jeśli nadany odpowiednie uprawnienia, rozpocznie się instalacja.

Zobacz też: Jak zainstalować aplikację Google Camera na Redmi Note 8T?

Ja sprawdziłem jej działanie na Redmi Note 8T z MIUI w wersji globalnej i cała operacja przebiegła bez problemu. Jedynym mankamentem, który zauważyłem jest fakt, że mimo informacji, GCam nie chciał uruchomić możliwości załadowania gotowych konfiguracji.

Dajcie znać czy spróbowaliście działania aplikacji Gcamator na swoich telefonach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!