Niepokojące trzaski wydobywają się z głośników MacBooków Pro 16

Niepokojące trzaski wydobywają się z głośników MacBooków Pro 16

Kolejny laptop Apple i kolejne problemy zgłaszane przez użytkowników. Podczas premiery MacBooków Pro 16 gigant z Cupertino chwalił się zupełnie nowymi głośnikami, które miały oczarowywać użytkowników swoją jakością dźwięku. Jak jest w rzeczywistości? Zupełnie inaczej.

MacBooki Pro 16 z wadą produkcyjną?

Oczywiście nie jest to problem, który dotknął wszystkich nowych laptopów amerykańskiego producenta. Gdyby tak było to zapewne już teraz słyszelibyśmy o nowej akcji serwisowej, w której głośniki byłyby naprawiane na nowe. Jednak wydając taki ogrom pieniędzy na zakup laptopa chcemy, aby urządzenie to działało od razu po wyjęciu z pudełka. Część użytkowników MacBooków Pro 16 zgłasza, że głośniki nie grają tak jak powinny. Zamiast oferować niesamowitą jakość dźwięku wydobywają się z nich liczne trzaski. I to zarówno przy odtwarzaniu filmów czy muzyki, a także nawet przy powiadomieniach systemowych.

Pytaniem pozostaje to czy powodem tych problemów są kwestie związane z samymi głośnikami czy jednak z oprogramowaniem. Jak donosi serwis MacRumors w specjalnej notatce wysłanej przez Apple do serwisów gigant z Cupertino przyznaje, że już bada problem i uważa, że tym razem zawiodło oprogramowanie. Tym samym najprawdopodobniej osoby posiadające MacBooka Pro 16 i jednocześnie słyszące praktycznie nieustannie niepokojące trzaski nie będą musiałby oddawać swojego laptopa do serwisu w celu ekspertyzy, a następnie naprawy.

Zobacz także: AirPodsy w zestawie z przyszłorocznymi iPhonami? Taki plan ma mieć Apple

Poprawka, która całkowicie rozwiąże problem z głośnikami ma pojawić się w jednej z następnych aktualizacji oprogramowania. Kiedy to nastąpi? Tego nie wiemy. Jedno jest pewne – Apple nie ma ostatnio szczęścia do swoich laptopów. Praktycznie z każdą generacją słyszymy o jakiś akcjach serwisowych czy problemach zgłaszanych przez użytkowników. Oczywiście każdemu z producentów może zdarzyć się błąd, ale gigantowi z Cupertino zdarzają się one ostatnio wyjątkowo często. Miejmy nadzieję, że faktycznie wystarczy aktualizacja oprogramowania, aby MacBooki Pro 16 działały tak, jak powinny zaraz po wyjęciu z pudełka.

Co myślicie o MacBookach Apple? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!