Nintendo nie będzie już kontynuować 3DS – ale jak to?!

Nintendo nie będzie już kontynuować 3DS - ale jak to?!

Wszystkim znana konsola Nintendo 3DS i jej starsze poprzedniczki po 10 latach zakończyły swoją kariere – tak, dobrze słyszycie, koniec ze starym gameplayem w pokemony, Nintendo oficjalnie ogłosiło koniec produkcji.

Ale skąd wiemy?

Kilku tweeterowiczów zauważyło, że konsole 3DS LL, New 2DS LL i 2DS oraz gry na nie nadal widnieją na stronach. Jednak ku zdziwieniu, pod każdym z tych produktów widnieje smutny napis “Out of production” (koniec produkcji). Na głównej stronie Nintendo widnieje już komunikat że zaprzestano produkcji całkowicie. Nikt nawet dokładnie nie wiedział kiedy to się stało! – kompletne rozczarowanie, sama osobiście bardzo lubiłam wracać do tych “staroci”, mają klimat, którego nie da się zastąpić.

Nintendo nie będzie już kontynuować 3DS - ale jak to?!

3DS kompletnie usunięty z życia Nintendo?!

Na oficjalnej stronie Nintendo nie znajdziemy już nawet żadnej wzmianki o konsoli 3DS. Poważnie, pozbyli się praktycznie wszystkiego! Jedyne co aktualnie możemy zobaczyć na ich stronie, to link pomocniczy, dla ludzi posiadających już 3DS. Link widnieje obok odnośnika do strony pomocniczej dla użytkowników już zdecydowanie martwego Wii U. Jakie to przykre..

Nintendo nie będzie już kontynuować 3DS - ale jak to?!

Dlaczego to takie przykre? Odrobina historii..

Nintendo 3DS zostało wypuszczone na rynek w 2011 roku, a ogłaszany był już w 2010. No przyznajcie, kto z was wtedy nie skakał z radości. Droga do sukcesu była wyboista, niska sprzedaż i średnie oprogramowanie nie odnosiły dobrych wyników. Ogromny wzrost sprzedaży odnotowano po diametralnym ucięciu cen konsoli, wtedy Nintendo, w ramach rekompensaty dla ludzi, którzy kupili je po zawyżonej cenie rozdało 20 gier NES i Game Boy Advance za darmo! 3DS otrzymał kilka poprawek w swoim całkiem długim życiu – większy 3DS XL, ulepszony Nowy 3DS, przeceniony 2DS i wreszcie elegancki 2DS XL. Ponad 75 milionów konsol ruszyło w świat. Ogólnie rzecz biorąc, sprzedaż można uznać za spory sukces firmy po latach walki z Wii U.

Nintendo nie będzie już kontynuować 3DS - ale jak to?!

Najnowszy model konsoli.

Nintendo w pełni skupia swoją uwagę na najnowszej hybrydowej konsoli jaką jest Nintendo Switch – przypuszczalnie powinnam przyklasnąć, gdyż jestem jej szczęśliwym posiadaczem, ale nadal boli fakt, że tak bestialsko olali tego kochanego starocia. Na koniec czerwca tego roku, firma sprzedała ponad 65 milionów konsol Nintendo Switch, a więc przypuszczalnie już w okresie świątecznym jego sprzedaż przekroczy swojego poprzednika. Zaznaczmy, że 3DS na rynku mamy od 10 lat a Nintendo Switch zaledwie od 3. To sporo wyjaśnia.

A Wy co sądzicie o wycofaniu starych konsol Nintendo? Macie jakąś w domu?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!