Nokia 9.2 może pozytywnie zaskoczyć świetnym stosunkiem ceny do możliwości

nokia 9 pureview main
Nokia 9 PureView

Nokia 9.1 PureView nie cieszyła się tak naprawdę jakąkolwiek popularnością. Pomimo zastosowania aż pięciu aparatów tylnych smartfon ten nie wyróżniał się na tle konkurencji w kwestii zdjęć, a cena nie była w jakikolwiek sposób okazyjna. Czy w przypadku tegorocznego flagowca tego producenta sytuacja będzie wyglądać inaczej?

Nokia 9.2 na horyzoncie

Według najświeższych plotek Nokia chce przesunąć premierę swojego flagowca i pokazać go światu dopiero w drugiej połowie tego roku. Jaki jest powód takiej decyzji? Najprawdopodobniej firma chce dopracować swoje urządzenie do perfekcji i jednocześnie nie chce powtórki sytuacji, która miała miejsce w przypadku Nokii 9.1 PureView. Smartfon ten na papierze zapowiadał się wręcz fenomenalnie, ale rzeczywistość zweryfikowała zapewnienia producenta i okazało się, że wcale nie jest tak kolorowo jak mogłoby się wydawać. Co wiemy na temat Nokii 9.2? Przede wszystkim sprzęt ten ma być tańszy od rozwiązać konkurencji. Ciężko powiedzieć co to dokładnie oznacza, ponieważ nadal to plotki, które musimy traktować z lekkim przymrużeniem oka, ale możliwe, że Nokia chce wprowadzić na rynek sprzęt z świetnym stosunkiem ceny do możliwości.

Za wydajność odpowiedzialny będzie oczywiście Qualcomm Snapdragon 865. Jednostka ta powinna być wspierana przez minimum 6 GB RAM-u, a na pliki użytkownika zapewne zostanie przeznaczone przynajmniej 128 GB pamięci wewnętrznej. Bardzo możliwe, że, zgodnie z wszechobecnym trendem, w sprzedaży pojawi się także wariant z modemem nowej generacji pozwalającym na łączność z sieciami 5G. Nokia 9.2 ma być pozbawiona złącza słuchawkowego, a ramki mają być zmniejszone do minimum.

Zobacz także: Nokia 2.3 pojawiła się na polskim rynku. Znamy także jej cenę!

Zdjęcia typu selfie mają być wykonywane przy pomocy pojedynczego aparatu o rozdzielczości aż 32 Mpix lub 48 Mpix. W przypadku aparatów tylnych Nokia ma zrezygnować z takiego układu jak widzieliśmy w modelu oznaczonym jako Nokia 9.1 PureView. Tym samym zdjęcia najprawdopodobniej będą szybciej przetwarzane oraz najzwyczajniej w świecie lepsze. Prawdę mówiąc uwzględniając wszystkie plotki Nokia 9.2 zapowiada się naprawdę ciekawie!

Na zdjęciu głównym znajduje się Nokia 9.1 PureView.

Co myślicie o smartfonach Nokii? Czekacie na tegorocznego flagowca tego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!