Nokia 9.3 i 7.3 mogą zadebiutować w trzecim kwartale 2020 roku

Nokia 9.3 i 7.3 mogą zadebiutować w trzecim kwartale 2020 roku

W marcu HMD Global zaprezentowało trzy nowe smartfony – Nokia 8.3, Nokia 5.3 oraz Nokia 1.3. Oczywiście to nie jedyne urządzenia tej firmy, które w tym roku trafią na rynek. Teraz w sieci pojawiają się informacje na temat kolejnych dwóch modeli, które mogą pojawić się w sprzedaży już w trzecim kwartale tego roku!

Nokia może chcieć zaskoczyć swoimi urządzeniami

Tak naprawdę najnowsze informacje mówią o premierze trzech nowych urządzeń. Wydarzenie to ma odbyć się w trzecim kwartale tego roku, ale jeśli epidemia koronawirusa potrwa dłużej to mogą pojawić się pewne opóźnienia. Oprócz Nokii 9.3 oraz Nokii 7.3 na jednej konferencji mamy zobaczyć jeszcze jeden tajemniczy smartfon. Na jego temat nie pojawiły się jednak jakiekolwiek plotki, ale do samej prezentacji pozostało jeszcze sporo czasu, a co za tym idzie liczymy na to, że już niedługo sytuacja się zmieni. Dziwi was pominięcie w nazewnictwie Nokii 9.2? Najprawdopodobniej HMD Global chce ujednolicić nazewnictwo swoich smartfonów. Nokia 9.3 będzie oczywiście flagowcem. Tym samym sprzęt ten powinien pracować pod kontrolą najmocniejszego procesora w androidowym świecie czyli Qualcomm Snapdragona 865.

Nokia 9.3 i 7.3 mogą zadebiutować w trzecim kwartale 2020 roku
Nokia 7.2

Jednostka ta zapewne będzie wspierana przez RAM LPDDR5 oraz pamięć UFS 3.0. Co więcej plotki mówią także o bardzo dobrej jakości zdjęć, ale tak naprawdę będziemy mogli to stwierdzić dopiero po pierwszych testach. Co z Nokią 7.3? Najprawdopodobniej będzie bardzo ciekawym średniakiem, który będzie dostępny w stosunkowo niskiej cenie. Smartfon ten powinien zadebiutować na rynku zarówno w wersji z 4G jak i modemem 5G pozwalającym na łączność z sieciami nowej generacji.

Zobacz także: Nokia oficjalnie zaprezentowała nowe smartfony!

I co ciekawe wariant z 5G powinien być tańszy niż Nokia 8.3 5G, która została wyceniona na 599 euro czyli około 2720 zł. Tym samym nadchodzący średniak HMD Global może być jednym z najtańszych smartfonów z modemem nowej generacji. Oczywiście pełna specyfikacja nowości Nokii pozostaje tajemnicą. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat. Liczę na to, że Nokia faktycznie ma jakiegoś asa w rękawie, którym zaskoczy nas wszystkich!

Na zdjęciu głównym znajduje się jeden z renderów Nokii 9.2 (lub 9.3 zgodnie z najnowszymi plotkami)

Czekacie na premierę nowych smartfonów Nokii? Czego oczekujecie po tych urządzeniach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!