Nokia Smart TV oficjalnie zaprezentowany w Indiach. Czy jest na czym zawiesić okno?

Nokia Smart TV oficjalnie zaprezentowany w Indiach. Czy jest na czym zawiesić okno?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dziś odbyła się konferencja firmy Nokia w Indiach. To właśnie tam producent zaprezentował światu swój pierwszy w historii Smart TV. Niestety, ale nie wiemy czy sprzęt ten kiedykolwiek trafi na rynek globalny. Przyjrzyjmy się jednak mu bliżej!

Nokia Smart TV

Zacznijmy od ceny. Nowość Nokii została na rynku Indii wyceniona na 41999 rupii co daje nam, po uwzględnieniu aktualnego kursu, około 2270 zł. Co otrzymujemy za tę cenę? Smart TV Nokii to telewizor z ekranem o przekątnej 55 cali. Wyświetlacz ten cechuje się rozdzielczością 4K oraz wsparciem dla technologii Dolby Vision i HDR10. Częstotliwość odświeżania wynosi 60 Hz, jasność maksymalna 400 nitów, a kontrast 1200:1. Nokia chwali się także kątami widzenia, które wynoszą w tym przypadku 178 stopni.

Nokia Smart TV oficjalnie zaprezentowany w Indiach. Czy jest na czym zawiesić okno?

Za wydajność odpowiedzialny jest czterordzeniowy procesor PureX składający się z rdzeni Cortex-A53 o taktowaniu do 1,0 GHz. Jednostka ta wspierana jest przez grafikę MAli 450MP4 orz przez 2,25 GB pamięci wewnętrznej. Na pliki natomiast zostało przeznaczone 16 GB pamięci wewnętrznej. Telewizor pracuje oczywiście pod kontrolą Androida 9 Pie, a co za tym idzie bez większego problemu jesteśmy w stanie ściągać oraz instalować aplikacje z Sklepu Play. Pod samym ekranem zostały umiejscowione dwa głośniki sygnowane logo JBL o łącznej mocy 24 W. Wydobywający się z nich dźwięk ma oczarować użytkownika i sprawić wrażenie, że dialogi czy muzyka dochodzą do niego z każdej strony.

Zobacz także: Nokia zaprezentuje niedługo nowego smartfona!

Nokia Smart TV została wyposażona w trzy złącza HDMI oraz dwa USB. Nie zabrakło także wsparcia dla Wi-Fi oraz portu Ethernet. Za produkcję telewizora oraz jego sprzedaż odpowiedzialny będzie Flipkart. Zakup Nokia Smart TV będzie możliwy od 10 grudnia tego roku, a wysyłka będzie realizowana jedynie wewnątrz Indii. Czy nowość Nokii pojawi się kiedykolwiek w Europie? Czas pokaże. Jednak telewizor ten tak naprawdę niczym szczególnym nie wyróżnia się na tle konkurencji, a co za tym idzie jego sprzedaż mogłaby nie być tak duża jak oczekiwałby tego producent.

Co myślicie o Nokia Smart TV? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!