Nokia zaprezentuje niedługo nowego smartfona!

Nokia zaprezentuje niedługo nowego smartfona!

Obecny rok dobiega końca, jednak wiele wskazuje, że sama końcówka będzie nader ciekawa. Oprócz Xiaomi oraz Samsunga swoją nowość ma zaprezentować także fińska firma – Nokia. Czego konkretnie możemy się po niej spodziewać?

Grudzień miesiącem premier

Informację o tym, że rodzina smartfonów Nokii ma się poszerzyć o kolejnego członka dowiedzieliśmy się od samej firmy. Fińska marka umieściła na swoim Twitterze krótki zwiastun przedstawiający wydarzenie, które odbędzie się 5 grudnia 2019. Z jego treści nie możemy jednak w żaden sposób odczytać, jakie to będzie urządzenie. Mimo tego możemy wysnuć pewne przypuszczenia, które mają duże prawdopodobieństwo zaistnienia w rzeczywistości.

Warto przeczytać: Średniak, którego można pokochać pomimo jego wad. Nokia 7.1 – recenzja

Dokładnie 5 grudnia ubiegłego roku Nokia zaprezentowała model Nokia 8.1. Logiczne byłoby zatem, aby zaprezentować jego następcę dokładnie rok po jego premierze. Należąca do HMD Global firma nie ma bowiem aspiracji jak niektórzy chińscy producenci i nie wypuszcza następców trzy miesiące po premierze poprzednika. W dobie, gdy to zjawisko jest powszechne, naprawdę dobrze jest pamiętać o firmach, które nie stosują tego rozwiązania. Wystarczy w tym miejscu przypomnieć Oppo, które jeszcze w tym roku zamierza wypuścić… trzecią odsłonę swojego średniaka – Oppo Reno3. A więc można? Jeszcze jak!

Nokia 8.2, bo tak zapewne będzie się nazywać nowy model, będzie wyposażony w procesor z serii Snapdragon 7XX. Wspomagać go będzie co najmniej 4 GB pamięci RAM (tyle miał poprzednik). Na dane dla użytkownika pozostanie 64 GB pamięci wewnętrznej. Wiele wskazuje, że wyświetlacz Nokii 8.2 będzie pozbawiony zarówno ramek, jak i wcięć w ekranie – aparat do selfie ma wylądować w wysuwanym module. Z kolei główny aparat ma stanowić matryca o rozdzielczości aż 64 Mpix. W przygotowaniu może być także wersja z modułem 5G – miałaby ona być zaprezentowana na targach MWC w lutym 2020 roku.

*na obrazku wyróżniającym znajduje się Nokia 8.1

Co sądzicie o nadchodzącej Nokii? Ktoś z Was używa smartfonów tej firmy? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!