Nokia wyśmiewa wyjątkowo popularne dzieło sztuki nowoczesnej swoim bananem

Nokia 8110

Zapewne część z was słyszała o nowym dziele włoskiego artysty Maurizio Cettalan. Praca na została wyceniona na bagatela 120 000 dolarów (ok. 460 000 zł) i składa się z banana przyklejonego do ściany szarą taśmą do ściany. Teraz Nokia postanowiła przygotować własną interpretacje tego działa!

Nokia próbuje swoich sił w sztuce nowoczesnej

Bez wątpienia nie jestem osobą kompetentną do tego, aby oceniać czy dzieło Maurizio Cattelan jest sztuką czy nie. Na sztuce nowoczesnej totalnie się nie znam i jej nie rozumiem, ale o bananie przyklejonym do ściany zapewne słyszał każdy, kto w ostatnich tygodniach przeglądał sieć. Następnie banan ten został zjedzony przez innego artystę, ale owoc zostanie wymieniony i dzieło nadal będzie autentyczne. Brzmi ciekawie, prawda?

Przejdźmy jednak do Nokii. Firma ta opublikowała w serwisie Twitter post, który potrafi wywołać uśmiech na twarzy. Pamiętacie nową Nokie 8810 4G? Telefon ten jest odświeżoną wersją Nokii 8810i z 1997 roku. Producent podczas premiery sam wykorzystywał podobieństwo swojego urządzenia do banana i po krótkim czasie wszędzie w sieci sprzęt ten został okrzyknięty właśnie bananem. I ciężko się temu dziwić, ponieważ żółty kolor oraz kształt, który osiągnięto poprzez wysuwaną klapkę chroniącą fizyczną klawiaturę, momentalnie przywołuje skojarzenia z owocem.

Zobacz także: Budżetowa Nokia C1 to kolejny telefon z systemem Android Go Edition

Nokia stworzyła zatem swoją alternatywę działa Maurizio Cettalan. Jeśli zwykły banan może być sztuką to co powiecie o bananie, który dodatkowo pozwala na dzwonienie, wysyłanie SMSów czy inne funkcje? Wygląda ciekawie. Czy Nokia wystawi swoje dzieło na sprzedaż? A może trafi na któregoś z muzeów sztuki nowoczesnej? Odpowiedź na te pytania pozostaje zagadką. Niemniej jednak poczucie humoru HMD Global naprawdę przypadło mi do gustu. Lubię takie nawiązania przez producentów sprzętu do aktualnych wydarzeń na świecie. Czy inne firmy także pójdą tą drogą i pokażą własną alternatywę dla dzieła Maurizio Cettalan? Czas pokaże!

Co myślicie o nowym dziele Nokii? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!