Nothing Chats, czyli iMessage na Androidzie

(fot. Nothing)
(fot. Nothing)

Nothing Chats ma być zaletą, która ma namówić użytkowników Apple iPhone do przesiadki na Nothing Phone (2), a przynajmniej w USA. O co chodzi?

Nothing Chats jako (połowiczne) rozwiązanie problemu zielonych dymków

Firma Nothing wyszła z kompletnie nowym projektem, a przynajmniej dla siebie. Otóż nowością nie jest wcale nowy telefon czy zegarek, a aplikacją do czatu. Tak, jest to komunikator internetowy, ale szczególny. Otóż daje on dostęp do Apple iMessage i to w sposób przeogromny. O co chodzi?

Problem zielonych i niebieskich dymków to coś, co jest raczej nieznaczne w Polsce czy w Europie. Jest to jednak ogromny problem w USA, gdzie niemalże połowa osób korzysta z telefonów iPhone. Zielone i niebieskie dymki pokazują się w aplikacji do wiadomości. Jeśli Twój rozmówca ma niebieski dymek, to znaczy, że korzysta z iPhone’a, co daje dostęp do wielu funkcji, w tym wysyłania multimediów bez dużej kompresji, podglądania czy ktoś właśnie odpisuje, a także mowa o obsłudze konwersacji grupowych. Zielone dymki to natomiast znak tego, że ktoś ma Androida. Jest to powód pewnego wykluczania osób z Androidem z pewnych grup, co stało się szczególnym problem w amerykańskich szkołach, gdzie ponad 80% uczniów korzysta z iPhone’a. Dzieci z innymi telefonami niż Apple mogły być po prostu wykluczane.

Apple właśnie taką ma siłę w USA, a alternatywne komunikatory są tam znane, ale nie tak powszechnie wykorzystywane. Kiedy u nas mamy wybór w postaci Messengera (który jednak dominuje), Telegrama czy WhatsAppa (a nawet Instagrama), tak w USA iMessage jest takim najważniejszym komunikatorem.

No więc czym jest Nothing Chats? Jest to aplikacja na Androida, która daje dostęp do iMessage, a wiadomości napisane na Nothing Phone wykrywane są jako niebieskie dymki. Ponadto, aktualnie zapewniono dostęp do wykrywania czy ktoś odpisuje, a także do grupowych czatów. Nie ma jeszcze wszystkich funkcji, ale te mają zostać dodane w przyszłości. Sama aplikacja też ma lada moment wystartować.

(fot. Marques Brownlee)
(fot. Marques Brownlee)

Nothing Chats nie jest jednak autorskim projektem (aczkolwiek Nothing jest pierwszym producentem smartfonów, który to oferuje), ponieważ tak naprawdę za oprogramowaniem stoją twórcy Sunbird, czyli aplikacji, która robi praktycznie to samo. Nothing jednak dodaje interfejs zaprojektowany przez siebie. Nothing twierdzi, że jest to rozwiązanie bezpieczne z szyfrowaniem end-to-end.

Nothing is the first mobile company to offer a solution to one of the biggest frustrations between Android and iOS users. 

Nothing Chats, powered by Sunbird, allows you to directly message other phone users from your Nothing phone via blue bubbles.

Only available for Phone (2) users in the US, Canada, UK, and EU at this time.

Coming soon.

Ale Nothing Chats nie będzie aplikacją dostępną wszędzie. Jak informuje twórca MKBHD, aplikacja ma pojawić się ekskluzywnie na Nothing Phone (2) oraz, zapewne, na nowszych modelach. Co ciekawe, nic nie wspomniał o Nothing Phone (1).

Źródło: Nothing

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!