Nothing Phone (2) zadebiutuje jeszcze w 2023 roku!

Nothing Phone (1)
Nothing Phone (1)

CEO firmy Nothing oficjalnie potwierdził, że Nothing Phone (2) powstaje. Mało tego, premiera odbędzie się jeszcze w 2023 roku.

Nothing Phone (2) nadchodzi ale małymi krokami

W wywiadzie dla Inverse, Carl Pei – CEO firmy Nothing – poinformował, że Nothing Phone (2) faktycznie powstaje. Jego premiera powinna odbyć się jeszcze w 2023 roku, ale raczej nieprędko. Warto zwrócić uwagę, że marka ma tylko jeden smartfon i to właśnie jemu poświęca sporo uwagi, w tym mowa o optymalizacjach czy aktualizacjach. Już w cyklu życia Androida 12 poprawki wręcz odmieniły podejście do smartfona, a jak mówią testerzy, Android 13 Beta wprowadza kolejną serię ważnych zmian.

Carl Pei niewiele powiedział na temat smartfona. Uznał, że z pewnością będzie to smartfon premium, ale omijał słowo “flagowiec”. Można więc uznać, że Phone (2) będzie czymś na wzór Phone (1), czyli telefonem o niektórych flagowych podzespołach, jednak z procesorem ze średniej półki cenowej. Phone (2) jednak może wprowadzać kilka ulepszeń, przez co nowość powinniśmy traktować jako “nieco bardziej premium” niż aktualny model. Przedsiębiorca zaznacza, że firma Nothing chce sporo poświęcić uwagi samemu software’owi.

Nothing Phone (1)
Nothing Phone (1)

W wywiadzie CEO dodał, że start Phone (1) w USA okazał się dobrym ruchem i to właśnie Stany Zjednoczone będą rynkiem, na którym będą się skupiać. Mam nadzieję, że my, Europejczycy, na tym nie utracimy, bowiem do tej pory nasz region był traktowany naprawdę poważnie. Carl Pei dodał też, że 2022 był dla nich bardzo dobry, a zarobki wyniosły ponad 200 mln USD, co jest ogromną przebitką względem 24 mln USD w 2021 roku.

Co więc oczekiwać po Nothing Phone (2)? Smartfon raczej dalej będzie oferować podobne cechy takie jak przezroczystą obudowę oraz interfejs Glyph. Może nawet te oświetlenie zostanie ulepszone i rozszerzone, abyśmy mogli więcej z nim zrobić. Oby część nowości została też przeniesiona do poprzednika…

Źródło: Inverse przez Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!