Nowy sposób sprawdzania godziny na smartfonach Samsung Galaxy Z Flip 6 Galaxy Z Fold 6 już niedługo

Samsung Galaxy Z Flip5
Samsung Galaxy Z Flip5

Sztuczki, triki i nowe funkcje to specjalizacja wielu producentów. Te wszystkie działania mają na celu ułatwienie nam użytkowania nowoczesnych urządzeń. Kolejne udogodnienie dla właścicieli smartfonów Samsunga jest w drodze. Producent postanowił ułatwić swoim klientom sprawdzanie godziny.

Samsung pracuje nad innowacyjnym rozwiązaniem

O tym, że najnowsze smartfony mogą dużo mieliśmy okazję się już nie raz przekonać. Teraz koreański gigant chce pokazać, że smartfon może być także zegarkiem. Sprawdzenie godziny miałoby się odbywać poprzez dwukrotnie stuknięcie palcem w obudowę telefonu. Brzmi ciekawie i na pewno tajemniczo. To nowoczesne rozwiązanie będzie dostępne dopiero w najnowszej aktualizacji One UI 6.1.1, która jako pierwsza na pewno pojawi się na smartfonach Samsung Galaxy Z Flip 6 i Galaxy Z Fold 6. Skąd o tym wiemy?

Samsung
fot.Samsung.kz

Tak twierdzi portal The Mobile Indian. Z informacji dostępnych na stronie serwisu dowiadujemy się, że Samsung pracuje nad usprawnieniami dla funkcji Good Lock, które mają pomóc w tym rozwiązaniu. Miałoby się to odbyć poprzez aktualizację modułu RegiStar dla Good Lock (dostępnego w sklepie aplikacji Samsung). Po zainstalowaniu tego narzędzia i wykonaniu gestu dwukrotnego dotknięcia urządzenie wyświetli nam godzinę. Należy pamiętać, że rozwiązanie będzie dostępne dopiero w wyżej wymienionej aktualizacji. Skoro już jesteśmy przy aplikacji Registar warto przypomnieć, że posiada ona 7 różnych opcji realizowanych poprzez dotknięcie urządzenia na pokrywie baterii. Niestety większość z nich można uruchomić tylko na włączonym urządzeniu. W sytuacji wygaszonego ekranu sprawdzanie godziny nie było dostępne. Nowa aktualizacja przyniesie zmiany i godzina wyświetli się nam nawet po zablokowaniu i wygaszeniu urządzenia. Ograniczeniem tej funkcji będzie konieczność instalacji aplikacji Good Lock oraz Registar. Wraz z nową aktualizacją One UI 7.0 nowoczesne rozwiązanie pojawi się także na innych urządzeniach. Będzie to miało miejsce dopiero w czwartym kwartale bieżącego roku.

Sprawdzanie godziny poprzez dwukrotne stuknięcie. Czy jest nam to potrzebne?

W mojej ocenie to zwykły bajer, który nikogo nie uszczęśliwi. Jestem przekonany, że nawet niewiele osób z tego będzie korzystać, ponieważ ludzie mimo wszystko wolą tradycyjne zegarki. Dodatkowo na rynku pojawia się coraz więcej smartwatchy. Oprócz tego sprawdzanie godziny to chwila. Wystarczy wybudzić ekran przyciskiem włączania lub skorzystać z popularnego rozwiązania od Samsunga, czyli funkcji Always-on-display. I chociaż ciągle wyświetlanie godziny, informacji o powiadomieniach ma swoje plusy to musimy pamiętać, że ma też minusy. Korzystanie z takiej funkcji przyśpiesza zużycie baterii (w nieznacznym stopniu, ale mimo wszystko). Fajnie, że Samsung się stara i myśli o swoich klientach, ale moim zdaniem to rozwiązanie jest mocno przekombinowane. 

Źródło: TheMobileIndian

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!