Wkrótce na polskim rynku pojawi się nowa marka Infinix, która powalczy o klientów Xiaomi i realme

Infinix w Polsce
Fot. Infinix

Infinix nie jest raczej marką znaną na polskim rynku, ale globalnie cieszy się ona dość dużą popularnością. Firma poinformowała właśnie, że już wkrótce jej smartfony zadebiutują na polskim oraz czeskim rynku. Czy jest na co czekać?

Nowa marka smartfonów w Polsce

Na wstępie warto zaznaczyć, że firma Infinix została założona w 2013 roku i aktualnie obecna jest w ponad 40 krajach, przede wszystkim w Azji, Afryce, Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie. Jak już wspomniałem, Infinix w najbliższym czasie poza Polską pojawi się także w Czechach. Wartym odnotowania jest również fakt, że sprzedaż w ostatnich trzech latach wzrosła o 157%. Jak informuje sam producent: 

Wkrótce na polskim rynku pojawi się nowa marka Infinix, która powalczy o klientów Xiaomi i realme
Infinix Note 11 Pro (fot. Infinix)

Doświadczenia Infinix zdobyte w wielu krajach Azji, Ameryki Łacińskiej czy Afryki pozwoliły nam uwierzyć, że łącząc wysokiej jakości produkty, przystępną cenę i nowoczesną technologię możemy zdobyć nawet najbardziej wymagające rynki, takie jak Polska. Jako nowoczesna marka rozumiemy obecne potrzeby użytkowników. Sądzimy, że Infinix szybko podbije serca młodych ludzi w Polsce, zapewniając im komfortowy dostęp do cyfrowej rzeczywistości. Rynki w Polsce i w Czechach mają kluczowe znaczenie dla Infinix ze względu na szerokie grono zorientowanych technologicznie użytkowników z odpowiednimi dochodami oraz położenie geograficzne dające możliwość dalszej ekspansji w przyszłości. Benjamin Jiang, dyrektor zarządzający w Infinix

Infinix chwali się, że ich smartfony będą kusić użytkowników przede wszystkim dobrym stosunkiem ceny do jakości. Smartfony mają się wyróżniać dobrymi wyświetlaczami, superszybkim ładowaniem, interesującym designem oraz solidnymi aparatami.  Firma niedawno zaprezentowała technologię Future Light Painting Leather, dzięki której skórzana oprawa smartfonu zmienia kolor pod wpływem światła UV. W drugiej połowie 2021 roku producent zaprezentował natomiast pierwszy telefon koncepcyjny z szybkim ładowaniem o mocy 160 W, a w tamtym roku marka nawiązała współpracę z Microsoft i Intel, co pozwoliło wprowadzić na rynek pierwszy flagowy laptop z serii Inbox X1. 

Wkrótce na polskim rynku pojawi się nowa marka Infinix, która powalczy o klientów Xiaomi i realme
Infinix Hot 12 (fot. Infinix)

Co ciekawe, w sieci jest już dostępna oficjalna Polska strona producenta, dzięki której wiemy, jakie smartfony pojawią się w naszym kraju. To przede wszystkim seria Hot 12, a dokładnie modele Hot 12 Play i Hot 12i oraz model Infinix Zero 5G, Smart 6 i Note 11 Pro. 

Na koniec warto dodać, że debiut marki Infinix w Polsce będzie nie lada wyzwaniem przez dość sporą konkurencję. Ponadto większośc modeli marki należy do średniej klasy, a to przecież jedna z najbardziej obleganych półek cenowych. Mimo wszystko pojawienie się nowego gracza na polskim rynku to dobra wiadomość. 

Źródło: Infinix

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!