Samsung Galaxy Fit3 oficjalnie w Polsce! Nowa opaska kazała długo na siebie czekać

Samsung Galaxy Fit3 oficjalnie debiutuje w Polsce
fot. producenta

Po wielu zapowiedziach, Samsung oficjalnie zaprezentował nową opaskę sportową                              Galaxy Fit3, która dostępna jest już w sprzedaży na polskim rynku. Zobaczcie sami, co oferuje i na ile została wyceniona nowość tego producenta. 

Samsung Galaxy Fit3 prezentuje się naprawdę interesująco

Samsung w ostatnim czasie skupiał się głównie na smartwatchach, czego efektem były kolejne generacje nowych zegarków. W przypadku Galaxy Fit, Samsung wprowadził na rynek dwie generacje, po czym przez ponad trzy lata nie zaprezentował nowego urządzenia tego typu. Tak się właśnie składa, że oficjalnie poznaliśmy właśnie wygląd, najważniejsze funkcje oraz cenę. 

Samsung Galaxy Fit3 został wyposażony w aluminiową kopertę z 1,6-calowym wyświetlaczem AMOLED o rozdzielczości 256×402 pikseli. Producent informuje, że zastosowany ekran jest o 45% szerszy w porównaniu z poprzednią generacją opaski. Sama obudowa charakteryzuje się wymiarami 42,9×28,8×9,9 mm oraz wagą na poziomie zaledwie 18,5 g. Samsung chwali się też, że opaska daje nam szerokie możliwości personalizacji, takie jak ustawianie własnego zdjęcia jako tło, dostęp do ponad 100 gotowych wzorów tarcz i opcjonalnych pasków różnego koloru wymienianych za pomocą jednego kliknięcia. 

Nowa opaska Samsunga posiada na wyposażeniu zestaw czujników: akcelerometr, żyroskop, barometr, czujnik światła oraz optyczny czujnik tętna. Galaxy Fit3 umożliwia pomiar pulsu, poziom tlenu we krwi, poziom stresu, a także pozwala wykrywać chrapanie. Plusem jest też możliwość tworzenia indywidualnych wzorców snu, dzięki którym opaska tworzy spersonalizowane wskazówki, które z kolei mają motywować do zmiany nawyków. Panie z pewnością docenią możliwość śledzenia cyklu menstruacyjnego. 

W ciągu dnia Galaxy Fit3 pozwala monitorować różne rodzaje aktywności. Użytkownicy mogą śledzić ponad 100 rodzajów treningów w dowolnym miejscu, czasie i warunkach. Standardowo istnieje też możliwość przeglądania swoich osiągnięć. Plusem zaprezentowanej opaski jest możliwość korzystania w różnych warunkach pogodowych, dzięki wodoszczelności i pyłoszczelności zgodnie z normą 5ATM i IP68. Warto w tym miejscu jeszcze dodać, że na wyposażeniu znalazło się 16 MB pamięci operacyjnej, 256 MB pamięci wewnętrznej oraz akumulator o pojemności 208 mAh, który zapewniać ma do 13 dni pracy na jednym ładowaniu. 

Nowość Koreańczyków wykrywa upadek oraz umożliwia wysłać komunikat alarmowy SOS. W przypadku wykrycia upadku, Galaxy Fit3 daje możliwość natychmiastowego wezwania służb ratunkowych w celu  uzyskania pomocy medycznej w jak najkrótszym czasie. Gdy jednak użytkownik znajdzie się w sytuacji zagrażającej życiu, może natychmiast wysłać komunikat SOS, naciskając pięciokrotnie boczny przycisk znajdujący się na obudowie. Użytkownicy mogą uzyskać również dostęp do szeregu funkcji w ramach połączonego ekosystemu Galaxy. Samsung Galaxy Fit3 może posłużyć jako kontroler, którym m.in.  zdalnie ustawimy samowyzwalacz podczas wykonywania zdjęć smartfonem. Jest też możliwość synchronizacji trybów „Nie przeszkadzać” oraz trybu nocnego. 

Cena i dostępność Galaxy Fit3

Samsung Galaxy Fit3 jest oficjalnie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: szarej, srebrnej oraz różowego złota. W naszym kraju opaska została wyceniona na 279 złotych, ale producent dodatkowo przygotował dla wszystkich planujących zakup promocję cashback, dzięki której można uzyskać gwarantowany zwrot w wysokości 80 złotych. Więcej szczegółów na temat promocji znajduje się na stronie Samsunga

Źródło: Samsung

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!