Nowe Google Pixel Buds z certyfikacją Bluetooth SIG. Czego możemy się po nich spodziewać?

Nowe Google Pixel Buds z certyfikacją Bluetooth SIG. Czego możemy się po nich spodziewać?

Zeszły rok przyniósł nam drugą generację słuchawek Pixel Buds. Oczywiście miały być one konkurencją przede wszystkich dla AirPodsów firmy Apple. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku zobaczymy kolejny model bezprzewodowych słuchawek firmy Google!

Nowe Pixel Buds certyfikowane!

Bardzo możliwe, że amerykański gigant będzie chciał zaprezentować światu swoje nowe słuchawki na konferencji Google I/O, która odbędzie się w maju 2020 roku. Konferencja ta wprawdzie skupia wokół siebie przede wszystkim programistów i deweloperów, ale nie sądzę, że producent każde nam dłużej czekać na premierę swoich nowych słuchawek. Musimy pamiętać o tym, że jakiś czas temu Apple pokazało światu AirPodsy Pro, a co za tym idzie Google nie może pozostawać przez dłuższy czas w tyle za konkurencją. Co wiemy na temat nowych Pixel Budsów? Bardzo niewiele.

Film pokazany przez Google podczas premiery zeszłorocznych Pixel Buds

Tym razem certyfikacja Bluetooth SIG nie zdradza nam praktycznie nic na temat specyfikacji urządzenia. Wiemy, że nowe słuchawki bezprzewodowe Google nie będą korzystać z chipa Qualcomma, a z rozwiązania chińskiej firmy Bestechnic. Nie wiadomo jaki jest powód tej decyzji, ale możliwe, że Google uznało, że przyniesie to poprawę w samej jakości dźwięku. Jeśli faktycznie tak będzie to nowe Pixel Buds mogą być naprawdę ciekawym sprzętem, który wielu fanom marki powinien przypaść do gustu. Pewne jest, że sprzęt ten będzie wspierać Bluetooth 5.0.

Zobacz także: DuckDuckGo najpopularniejszą wyszukiwarką w Europie nie licząc Google

Ciekawym dodatkiem byłaby także aktywna redukcja szumów, ale nie zostało to w jakikolwiek sposób potwierdzone przez samego producenta, a co za tym idzie nie możemy zakładać, że ANC pojawi się w Pixel Buds. Niemniej jednak stało się to pewnego rodzaju standardem w droższych słuchawkach i Google może przegrać z konkurencją jeśli nie wpasuje się w aktualne trendy. Już niedługo w sieci powinno pojawić się więcej informacji na temat nadchodzącej nowości amerykańskiego giganta!

Czekacie na premierę tegorocznych Google Pixel Buds? Korzystacie ze słuchawek bezprzewodowych? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!