Nadchodzący flagowiec iQOO zdradza specyfikację techniczną! Oto, co będzie oferować iQOO 11

Poznaliśmy specyfikację iQOO 11
iQOO 10 Pro (fot. producenta)

iQOO to submarka vivo, która oferuje świetnie wyposażone smartfony w niewygórowanych cenach. Nowymi przedstawicielami marki ma być iQOO 11 oraz iQOO 11 Pro, które oferować mają kompletną oraz wyśrubowaną specyfikację techniczną. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej temu, co będzie skrywać „podstawowy” flagowiec marki. 

Co już wiemy na temat parametrów technicznych iQOO 11?

Najnowsze plotki na temat „podstawowego” wariantu z serii sugerują, że smartfon zostanie wyposażony w wyświetlacz AMOLED E6 produkcji Samsunga, który zaoferuje rozdzielczość 2K, częstotliwość odświeżania obrazu 144 Hz oraz technologię przyciemniania PWM 1440 Hz. 

Sercem iQOO 11 zostanie najprawdopodobniej procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, który współpracować ma z nawet 16 GB pamięci RAM. Co ciekawe, omawiany model może być pierwszym smartfonem na rynku, który zostanie wyposażony w najnowszą technologię UFS 4.0. Przecieki sugerują, że iQOO 11 zaoferuje do 512 GB pamięci wewnętrznej typu UFS 4.0. 

Nadchodzący flagowiec iQOO zdradza specyfikację techniczną! Oto, co będzie oferować iQOO 11
iQOO 10 Pro (fot. producenta)

Najnowsze informacje sugerują jeszcze, że smartfon otrzyma szybkie ładowanie o mocy 100 W,a  sam akumulator charakteryzować się ma pojemnością 5000 mAh. Na wyposażeniu mają się znaleźć jeszcze X-osiowe silniki liniowe, które zapewniać będą lepsze wibracje podczas grania w gry. 

Z poprzednich informacji wiadomo już, że iQOO 11 prawdopodobnie zostanie wyposażony w  6,78 calowy wyświetlacz, 16 Mpx kamerkę do selfie, potrójny aparat tylny: główny 50 Mpx, ultraszerokokątny 13 Mpx oraz teleobiektyw 13 Mpx. Całość ma być zarządzana przez system Android 13 z nakładką OriginOS 3. 

Jeśli chodzi o datę premiery, to pierwsze przecieki sugerowały, że odbędzie się ona pod koniec 2022 roku. Tymczasem nieoficjalnie mówi się, że smartfony moga ujrzeć światło dzienne bliżej II połowy stycznia lub nawet I połowy lutego 2023 roku. \

Źródło: GSMArena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!