Nowe informacje o Redmi K30 Pro. Zapowiada się naprawdę ciekawie!

redmi k30

Redmi K30 w wariancie 4G oraz 5G trafił na rynek już jakiś czas temu. Wiele fanów marki z niecierpliwością czeka na premierę wersji oznaczonej jako “Pro”. Teraz w sieci pojawiły się kolejne informacje na temat tego urządzenia. Czy jest na co czekać?

Redmi K30 Pro może być kolejnym hitem sprzedażowym

Wygląd Redmi K30 Pro tak naprawdę niczym nie zaskoczy. Smartfon ten będzie wyglądać dokładnie tak jak zaprezentowany jakiś czas temu Redmi K30. Różnicę znajdziemy oczywiście w specyfikacji. Według najnowszych informacji sprzęt ten ma otrzymać baterię o pojemności aż 4700 mAh wspierającą szybkie ładowanie o mocy 33 W. Oczywiście dane te nie zostały opublikowane przez samą submarkę Xiaomi, a co za tym idzie musimy traktować je z lekkim przymrużeniem oka. Niemniej jednak zastosowanie większego ogniwa niż w przypadku poprzedniej generacji czyli Redmi K20 Pro może spotkać się z ciepłym przyjęciem przez fanów marki.

Oczywiście Redmi K30 Pro będzie prawdziwym flagowcem producenta z Państwa Środka. Tym samym smartfon ten musi otrzymać Qualcomm Snapdragona 865 czyli najmocniejszą jednostkę w androidowym świecie. Procesor ten będzie wspierany przez 6 GB, 8 GB lub nawet 12 GB w topowej konfiguracji. Taka specyfikacja bez wątpienia wystarczy nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Na pliki natomiast zostanie przeznaczone nawet 256 GB pamięci. Jeśli chodzi o aparaty to na pleckach mamy znaleźć cztery aparaty. Głównym będzie matryca Sony IMX686 64 Mpix czyli dokładnie ta sama co w przypadku Redmi K30, ale pozostałe obiektywy mogą być zupełnie inne.

Zobacz także: POCO X2 oficjalnie zaprezentowany w Indiach. Gdzieś już to widzieliśmy…

Kiedy możemy spodziewać się premiery Redmi K30 Pro? Bez wątpienia nie przed prezentacją Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro. Tym samym konferencja, na której oficjalnie zobaczymy flagowca chińskiego producenta może odbyć się na przełomie lutego i marca lub w samym marcu. Oczywiście submarka Xiaomi już zapowiedziała, że sprzęt ten będzie zaprezentowany w pierwszym kwartale tego roku, a co za tym idzie do premiery nie zostało zbyt wiele czasu.

Na zdjęciu głównym znajduje się Redmi K30.

Czego oczekujecie po Redmi K30 Pro? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!