Redmi K70 Ultra (Xiaomi 14T Pro) ma przed nami coraz mniej tajemnic. Co nowego wiemy na temat tego modelu?

Redmi K70 Ultra ujawnia kolejne szczegóły na swój temat
Redmi K60 Extreme Edition (fot. producenta)

Premiera Redmi K70 Ultra zbliża się wielkimi krokami, więc nikogo nie powinno dziwić, że do sieci wycieka coraz więcej informacji na jego temat. Tak się składa, że model ten pojawił się właśnie w Geekbench, dzięki czemu poznaliśmy kolejne szczegóły na temat parametrów technicznych. Co zatem wiemy o Redmi K70 Ultra, który na globalnym rynku pojawi się jako Xiaomi 14T Pro?

Jaka będzie specyfikacja Redmi K70 Ultra?

Tak jak już wcześniej zapowiadano, Redmi K70 Ultra wyposażony zostanie w procesor MediaTek Dimensity 9300+. SoC wykonany jest w 4-nm procesie technologicznym i składa się z jednego rdzenia Cortex-X4 o taktowaniu 3.4 GHz, trzech rdzeni Cortex-X4 o taktowaniu 2.85 GHz, czterech rdzeni Cortex-A720 o taktowaniu 2.0 GHz oraz grafiki Immortalis-G720 MC12. Co ważne, w teście jednego rdzenia smartfon uzyskał 2218 punktów, natomiast w teście wielu rdzeni wynik wynosi 7457 punktów. Testowany wariant cechował się 16 GB pamięci RAM. 

Redmi K70 Ultra ujawnia kolejne szczegóły na swój temat
źródło: Geekbench

Niewykluczone, że na rynku pojawi się również wariant z 24 GB pamięci operacyjnej RAM. Na dane użytkownika przeznaczone ma być z kolei maksymalnie 1 TB pamięci wewnętrznej. Front Redmi K70 Ultra zagospodarowany ma być z kolei przez 6,67-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1.5K oraz częstotliwości odświeżania obrazu 144 Hz. Z ekranem dodatkowo zostanie zintegrowany czytnik linii papilarnych. 

Ponadto wiemy już, że smartfon otrzyma prawdopodobnie potrójny aparat z obiektywem głównym 50 Mpx, obiektywem ultraszerokokątnym 8 Mpx oraz dodatkowym obiektywem do zdjęć portretowych 2 Mpx. Na froncie powinna znaleźć się kamerka do selfie i rozmów wideo o rozdzielczości 20 Mpx. Za magazynowanie energii odpowiedzialny ma być akumulator o pojemności 5500 mAh z ładowaniem o mocy 120 W. Wiadomo też, że smartfon będzie spełniać wymogi normy pyło- i wodoszczelności IP68. 

Nieoficjalnie mówi się, że Redmi K70 Ultra zadebiutuje na chińskim rynku jeszcze w tym miesiącu, więc premiera może czaić się tuż za rogiem. 

Źródło: GSMArena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!