Coraz więcej wiemy na temat PlayStation 5. Sony ujawnia pierwsze szczegóły!

Coraz więcej wiemy na temat PlayStation 5. Sony ujawnia pierwsze szczegóły!

Targi Consumer Electronic Show przyniosły nam tak naprawdę pierwsze oficjalne informacje na temat nadchodzącej konsoli Sony. Oczywiście producent nie ujawnił wszystkich informacji na temat tego urządzenia, a nawet podzielił się ze światem jedynie ich niewielką częścią, ale myślę, że to wystarczy, aby podgrzać atmosferę!

PlayStation 5 idealnym prezentem pod choinkę?

Pierwszą informacją, którą ujawniło Sony jest to, że nowa konsola zadebiutuje przed świętami Bożego Narodzenia w tym roku. Co więcej niedługo po oficjalnej prezentacji ma być możliwy także zakup tego urządzenia, a co za tym idzie bardzo możliwe, że będzie to jeden z częściej wybieranych prezentów, który znajdzie się pod choinką fanów gier. Niestety, ale Sony nie ujawniło ceny urządzenia. Plotki już od dłuższego czasu mówią o 499 dolarach za podstawowy wariant czyli około 1900 zł. W podstawowym wariancie powinniśmy znaleźć 512 GB lub 1 TB dysk SSD, ale bez wątpienia w sprzedaży pojawią się także konsole z większą przestrzenią dyskową.

Coraz więcej wiemy na temat PlayStation 5. Sony ujawnia pierwsze szczegóły!

Nowa konsola Sony zapowiada się naprawdę ciekawie

Sony na targach CES 2020 w Las Vegas ujawniło także wygląd oficjalnego logo PlayStation 5. Tak naprawdę ciężko mówić o jakimkolwiek zaskoczeniu, ponieważ producent nie chciał zmieniać czegoś co jest w świadomości użytkowników od dłuższego czasu. Co więcej Sony potwierdziło także część wszechobecnych plotek. PlayStation 5 trafi na rynek z dyskiem SSD, który ma wyróżniać się niesamowitą prędkością zapisu i odczytu danych. Konsola ta będzie wspierać także Ray Tracing, a nowy DualShock 5 ma wspierać wibracje haptyczne. W sieci pojawiły się także zdjęcia nowego kontrolera, ale jest to pad pochodzący z zestawu deweloperskiego, a co za tym idzie faktyczny wygląd może odbiegać od tego co widzimy już teraz.

Coraz więcej wiemy na temat PlayStation 5. Sony ujawnia pierwsze szczegóły!

Zobacz także: PlayStation 5 na zdjęciu. Czy właśnie tak będzie wyglądać nowa konsola od Sony?

PlayStation 5 ma wspierać gry i filmy w rozdzielczości 8K, a 4K w 60 klatkach na sekundę ma stać się standardem. Oczywiście pełna specyfikacja konsoli Sony nadal pozostaje tajemnicą i zapewne sam producent jak najdłużej będzie chciał ją ukryć przed światem. Niemniej jednak do oficjalnej prezentacji nadchodzącej nowości zostało jeszcze naprawdę sporo czasu, a co za tym idzie już niedługo w sieci powinno pojawić się więcej informacji na ten temat. Czekamy z niecierpliwością!

Czego oczekujecie po PlayStation 5? Czekacie na premierę tej konsoli? Ile waszym zdaniem powinno urządzenie to kosztować? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!