Strona główna Producenci Sony Coraz więcej wiemy na temat PlayStation 5. Sony ujawnia pierwsze szczegóły!

Coraz więcej wiemy na temat PlayStation 5. Sony ujawnia pierwsze szczegóły!

-

Targi Consumer Electronic Show przyniosły nam tak naprawdę pierwsze oficjalne informacje na temat nadchodzącej konsoli Sony. Oczywiście producent nie ujawnił wszystkich informacji na temat tego urządzenia, a nawet podzielił się ze światem jedynie ich niewielką częścią, ale myślę, że to wystarczy, aby podgrzać atmosferę!

PlayStation 5 idealnym prezentem pod choinkę?

Pierwszą informacją, którą ujawniło Sony jest to, że nowa konsola zadebiutuje przed świętami Bożego Narodzenia w tym roku. Co więcej niedługo po oficjalnej prezentacji ma być możliwy także zakup tego urządzenia, a co za tym idzie bardzo możliwe, że będzie to jeden z częściej wybieranych prezentów, który znajdzie się pod choinką fanów gier. Niestety, ale Sony nie ujawniło ceny urządzenia. Plotki już od dłuższego czasu mówią o 499 dolarach za podstawowy wariant czyli około 1900 zł. W podstawowym wariancie powinniśmy znaleźć 512 GB lub 1 TB dysk SSD, ale bez wątpienia w sprzedaży pojawią się także konsole z większą przestrzenią dyskową.

Nowa konsola Sony zapowiada się naprawdę ciekawie

Sony na targach CES 2020 w Las Vegas ujawniło także wygląd oficjalnego logo PlayStation 5. Tak naprawdę ciężko mówić o jakimkolwiek zaskoczeniu, ponieważ producent nie chciał zmieniać czegoś co jest w świadomości użytkowników od dłuższego czasu. Co więcej Sony potwierdziło także część wszechobecnych plotek. PlayStation 5 trafi na rynek z dyskiem SSD, który ma wyróżniać się niesamowitą prędkością zapisu i odczytu danych. Konsola ta będzie wspierać także Ray Tracing, a nowy DualShock 5 ma wspierać wibracje haptyczne. W sieci pojawiły się także zdjęcia nowego kontrolera, ale jest to pad pochodzący z zestawu deweloperskiego, a co za tym idzie faktyczny wygląd może odbiegać od tego co widzimy już teraz.

Zobacz także: PlayStation 5 na zdjęciu. Czy właśnie tak będzie wyglądać nowa konsola od Sony?

PlayStation 5 ma wspierać gry i filmy w rozdzielczości 8K, a 4K w 60 klatkach na sekundę ma stać się standardem. Oczywiście pełna specyfikacja konsoli Sony nadal pozostaje tajemnicą i zapewne sam producent jak najdłużej będzie chciał ją ukryć przed światem. Niemniej jednak do oficjalnej prezentacji nadchodzącej nowości zostało jeszcze naprawdę sporo czasu, a co za tym idzie już niedługo w sieci powinno pojawić się więcej informacji na ten temat. Czekamy z niecierpliwością!

Czego oczekujecie po PlayStation 5? Czekacie na premierę tej konsoli? Ile waszym zdaniem powinno urządzenie to kosztować? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej